1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!
 2. Подфорумот „Политика и политички настани“ се отвора со цел да се информираме и дискутираме за политичките збиднувања во Македонија и светот.

  Освен стандардните форумски правила, се молат членовите да:
  - Се држат настрана од својата пристрасност и да дискутираат во рамките на зададената тема, односно да ја држат дискусијата на соодветно ниво. Секое скршнување од истата ќе биде избришено и казнувано по потреба.
  - Не навлегуваат во конфликти околу политичките партии на кои (не) им се наклонети.
  - Секој обид за партиски активизам ќе биде санкциониран, а корисникот баниран.

  Пристап до овој подфорум имаат членови со над 300 мислења по останатите теми, односно членови чија цел не е ширење политичка пропаганда и нетрпеливост.

  Тимот на ЦрноБело форум се оградува од поддржување на било која политичка партија.

Терористички напад во Франција

Дискусија во форумот 'Политика и политички настани' започната од Makedonec, 26 јуни 2015.

 1. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  [​IMG]

  Еве место Русија, стави ги САД. :D
   
  #11 Struggler, 17 ноември 2015
  Последна промена од модератор: 17 ноември 2015
 2. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  Edno e jasno , toa zlo osven da se unisti vo smisla pustina, ne moze da se zapre !!!
  Pa ne razoznavacki sluzbi, anonimusi, kontra obavestajni itn , moze taka samo nati go daj mi go da si igraat ...
  Attack na Rusija , USA , i francija eventualno vaka da dojde do formiranje golem sojuz i da se resi pobrzo i bez milost !!! ;)

  Na stadionot imalo vlezen terorist samo sto srekja bil na vreme otkrien i likvidiran , a od 350 te povredeni ili kolku bile za zal od tesko ranetite brojkata na zaginati raste ...
   
  #12 Mnogo Bitno, 17 ноември 2015
  Последна промена од модератор: 17 ноември 2015
 3. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Освен очигледните (Франција учествува во нападите во Сирија) најмногу се пропагандните пошто Париз е еден од светските центри и секој удар таму ќе има ненормален медиумски одзив, не е исто да се напраи срање во Латвија и во Франција да речеме.
  Освен тоа служи и како позив за регрутација на нови ботови. Освен крајната неинтелегенција која е потребна за некој да се разнесе - треба и филинг за значај, за нешто јако, демек ете удривме во срцето на неверничкиот свет и тие ствари.
   
  На Tantara и escape им се допаѓа ова.
 4. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Имало и во Мали 20тина убиени како што гледав на тв, и имав читано за во Украина некои што биле заробени па убиени, не ми текнува точбо ќе го побарам линкот од веста.
  Зборот ми беше, каде се знамињата на Мали и Украина? Не се знае како изгледаат можеби. :)
   
  На violetmoon и Makedonec им се допаѓа ова.
 5. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  А УБИЕНИТЕ И СИЛУВАНИ ЖЕНИ ОД ДОЊЕЦК МИНАТИОТ МЕСЕЦ???

  Можно ли е Масакрот во Париз да е направен (организиран, овозможен) намерно од водачите на Новиот светски поредок. Премногу индикации има за тоа. Тие направиле потег на кој оставиле свој потпис, претставен преку нумерологијата, а поткрепен со историски датуми и случки...
   
 6. Alaysa

  Alaysa Полноправен Член

  Зачленет на:
  17 декември 2015
  Мислења:
  67
  Допаѓања:
  15
  Си дојде Ванга на своето, таа рече дека кризата ќе почне буквално од Исис, али еден е Господ, и само тој знае што понатака. [​IMG]
   
 7. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Конкретниов пример не е за Франција, но сепак се поставува едно прашање на невкусот што одредени печатени медиуми го пласираат:
  Превземено од Ал Џезеира

  charlie.jpg

  И сеа што праиме?
   
 8. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  putin-potpis.jpg Свинско за сите ,потпиша Путин !! ;);):kafe
   
 9. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  На misterija му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: