Терористички напад во Франција

 • Подфорумот „Политика и политички настани“ се отвора со цел да се информираме и дискутираме за политичките збиднувања во Македонија и светот.

  Освен стандардните форумски правила, се молат членовите да:
  - Се држат настрана од својата пристрасност и да дискутираат во рамките на зададената тема, односно да ја држат дискусијата на соодветно ниво. Секое скршнување од истата ќе биде избришено и казнувано по потреба.
  - Не навлегуваат во конфликти околу политичките партии на кои (не) им се наклонети.
  - Секој обид за партиски активизам ќе биде санкциониран, а корисникот баниран.

  Пристап до овој подфорум имаат членови со над 50 мислења по останатите теми, односно членови чија цел не е ширење политичка пропаганда и нетрпеливост.

  Тимот на ЦрноБело форум се оградува од поддржување на било која политичка партија.

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Зашто ја имаат земено на пик Франција? Не сум баш во тек со ваквите вести па ако може некој да ми објасни.


Еве место Русија, стави ги САД. :D
 
Последна промена од модератор:

Pink Panther

Староседелец
9 февруари 2015
1,783
799
1,133
Skopje
Edno e jasno , toa zlo osven da se unisti vo smisla pustina, ne moze da se zapre !!!
Pa ne razoznavacki sluzbi, anonimusi, kontra obavestajni itn , moze taka samo nati go daj mi go da si igraat ...
Attack na Rusija , USA , i francija eventualno vaka da dojde do formiranje golem sojuz i da se resi pobrzo i bez milost !!! ;)

Na stadionot imalo vlezen terorist samo sto srekja bil na vreme otkrien i likvidiran , a od 350 te povredeni ili kolku bile za zal od tesko ranetite brojkata na zaginati raste ...
 
Последна промена од модератор:

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,073
5,612
1,683
Disco
Зашто ја имаат земено на пик Франција? Не сум баш во тек со ваквите вести па ако може некој да ми објасни.

Освен очигледните (Франција учествува во нападите во Сирија) најмногу се пропагандните пошто Париз е еден од светските центри и секој удар таму ќе има ненормален медиумски одзив, не е исто да се напраи срање во Латвија и во Франција да речеме.
Освен тоа служи и како позив за регрутација на нови ботови. Освен крајната неинтелегенција која е потребна за некој да се разнесе - треба и филинг за значај, за нешто јако, демек ете удривме во срцето на неверничкиот свет и тие ствари.
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Tantara and escape

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,673
1,683
Han Wavel
Имало и во Мали 20тина убиени како што гледав на тв, и имав читано за во Украина некои што биле заробени па убиени, не ми текнува точбо ќе го побарам линкот од веста.
Зборот ми беше, каде се знамињата на Мали и Украина? Не се знае како изгледаат можеби. :)
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: violetmoon and Makedonec

Pink Panther

Староседелец
9 февруари 2015
1,783
799
1,133
Skopje
А УБИЕНИТЕ И СИЛУВАНИ ЖЕНИ ОД ДОЊЕЦК МИНАТИОТ МЕСЕЦ???

Можно ли е Масакрот во Париз да е направен (организиран, овозможен) намерно од водачите на Новиот светски поредок. Премногу индикации има за тоа. Тие направиле потег на кој оставиле свој потпис, претставен преку нумерологијата, а поткрепен со историски датуми и случки...
 

Alaysa

Полноправен Член
17 декември 2015
68
15
18
Си дојде Ванга на своето, таа рече дека кризата ќе почне буквално од Исис, али еден е Господ, и само тој знае што понатака.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,011
9,637
1,683
Normandy
Конкретниов пример не е за Франција, но сепак се поставува едно прашање на невкусот што одредени печатени медиуми го пласираат:
Превземено од Ал Џезеира

charlie.jpg

Francuski satirični magazin Charlie Hebdo naslovnicu novog broja posvetio je krvavim bombaškim napadima u Briselu.

Na naslovnici prvog broja magazina objavljenog nakon napada u kojima je poginulo 35 osoba, belgijski pjevač Stromae pita "Tata, gdje si", čime se aludira na njegovu pjesmu "Papaoutai".

Oko njega su nacrtani dijelovi tijela sa natpisima "ovdje", "tamo", "opet ovdje". Iznad crteža stoji natpis "Dezorijentirana Belgija".

Naslovnica je izazvala oštre reakcije korisnika društvenih mreža.

"Sloboda izražavanja ne znači da trebate biti vulgarni i neučtivi."

И сеа што праиме?