1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!
 2. Подфорумот „Политика и политички настани“ се отвора со цел да се информираме и дискутираме за политичките збиднувања во Македонија и светот.

  Освен стандардните форумски правила, се молат членовите да:
  - Се држат настрана од својата пристрасност и да дискутираат во рамките на зададената тема, односно да ја држат дискусијата на соодветно ниво. Секое скршнување од истата ќе биде избришено и казнувано по потреба.
  - Не навлегуваат во конфликти околу политичките партии на кои (не) им се наклонети.
  - Секој обид за партиски активизам ќе биде санкциониран, а корисникот баниран.

  Пристап до овој подфорум имаат членови со над 300 мислења по останатите теми, односно членови чија цел не е ширење политичка пропаганда и нетрпеливост.

  Тимот на ЦрноБело форум се оградува од поддржување на било која политичка партија.

Терористички напад во Франција

Дискусија во форумот 'Политика и политички настани' започната од Makedonec, 26 јуни 2015.

 1. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  Јас ја цитирам сликата , тс како ја доживувам ,а и се надоврзав на твоево ... ;)
   
 2. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Уште еден напад во Франција, повеќе од 80 мртви меѓу кои имало и деца. Напаѓачот е Французин со потекло од Тунис. Изгледа ова ќе нема крај бидејќи Франција е полна со Африкански племиња.
   
 3. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  Еве го и во Шпанија,таквото движење не може ни една служба во светот па ни МИ8 да го спречи,може да го намали али спречи не,кој се нај паметни потези или солуција за онеспособување пред да биде касно незнам дали некој ја знае..
  Сигурно нема тука да застанат и со оглед на тоа мислам дека треба безбедноста во сите држави во Европа да биде на нај високо ниво 24/7,
  нормално во соработка со сите разознавачки служби взаемно вклучувајќи ги и вон Европските..
   
 4. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  Првично Норвешка се одкажа од борбаата со тероризмот,високи функциионери на тамошната полиција објавија дека се поразени и немоќ за сузбивање на истиот кој владее и ги надвладеа :svirkaкој е следен?! :^)
   

Сподели: