Твоето лице звучи познато

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
И јас викам дека не знае да пее и дека не е убава. Јакото жири иначе што го имаат.



Ако не си стручен во музиката само ќе мислиш дека знаеш нешто,ако не само ќе продолжиш да мислиш,како до сега,другите незнам од жирито каква должност имаат,мислам дека некои се за глума некој за стјлингот и околу пеењето а тоа е марија михајловиќ и тука нема дилема женава е врв во музиката колку разбира,а ти изгледа збориш со предрасуди,овој не го бива онаа не ја бива.

Еве мене ми кажа професорот по музичко кога бев средно. Кој ти кажа дека знае да пее, ТИ? Или пак некое си жири од „музичари“?


??
 
Последна промена од модератор:

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Ако не си стручен во музиката само ќе мислиш дека знаеш нешто,ако не само ќе продолжиш да мислиш,како до сега,другите незнам од жирито каква должност имаат,мислам дека некои се за глума некој за стјлингот и околу пеењето а тоа е марија михајловиќ и тука нема дилема женава е врв во музиката колку разбира,а ти изгледа збориш со предрасуди,овој не го бива онаа не ја бива.
Човек не знам како да ти објаснам. Елена не знае да пее, отишла се соблекла, скокаше малце, и ги видоа нозете какви и се и толку. Врска си нема од пеење. Може само онака да се соблекува и ништо друго.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Гледам се буниш оти некој кажал дека Елена не знае да пее. На студиски снимки знае, ама во живо не ја бива.

Личо сум ја слушал и неможе некој да ми каже знае или не.Може би не е нешто којзнае што ама сепак да кажеш за некој нешто треба да држи место.

Човек не знам како да ти објаснам. Елена не знае да пее, отишла се соблекла, скокаше малце, и ги видоа нозете какви и се и толку. Врска си нема од пеење. Може само онака да се соблекува и ништо друго.


о.к тоа е твоето мислење и здраво.
 
Последна промена од модератор:

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Личо сум ја слушал и неможе некој да ми каже знае или не.Може би не е нешто којзнае што ама сепак да кажеш за некој нешто треба да држи место.
Па еве ти кажувам, мојот професор по музичко. Тројца другари кои имаат завршено музичка академија исто зборат, сум ја слушнал еднаш во живо и не ја бива. Колку што твоето тебе ти држи вода толку мене не ми држи вода.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
@corki
Еве ти ја Еленка во живо:
Кога дошло време со р`жење да се вади кај што не може да викне чисто јасно е се`, на моменти се губи ко да нема воздух. Дикцијата не ја спомнувам, фалсето уште помалку. Да не ја ставам и 2006-та нинанајна во живо.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo and Electra

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Ако не ти се гледат вакви програмчиња,за занимација да не мислиш на бедата и игнорантноста,и сакаш нешто научно,би ти препорачал да гледаш дискавери и да учиш.А за тоа кој колку е интересен или кој колку знае да пее или глуми си има стручно жири,да ги оценуват.Кореографијата и интерпретацијата им е според спотот во кој е оригиналниот пеач,што е тука нејасно.А тие голите гзови,поготово од елена многу ми одговараат за гледање.:D Елена е нашата лепотица,и кој ти кажа дека незнае да пее,ТИ??
Па веројатно немам дотолку оштетен слух и осет за убаво пеење. Може и самата сум некое професионално жири, не можеш да знаеш. :D

Не се грижи, си гледам јас и без препораки.
Едно стручно жири, до моега. Не ги знам по име, али тој едниот со брадичка стално тврди како не знае да процени пеење. Ама еј, има тука и глумци и свашта, па пак подобро знаат да го исконтролираат гласот од некои кои професионално градат кариера со пеење. И не зборам само за нашава.
Не велам дека не знае да пее, го тврдам тоа. Во живо е уште поужасна, не знам што си слушал што ти се свидело. Фалшира до даска, губи глас и не знае да држи висина ако треба да развлече збор, за вибрато да не ни збориме - го нема, игра здрвено ко Робокап...
Околу болдот: Епа затоа ти одговара, убаво си реков јас дека зјапање во газ и запазување фалш, не може да идат истовремено. :giggle
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo

Holla

Истакнат Член
17 јуни 2014
162
90
338
Све што е МКД = Срање
Све што е М2 = Uber Срање ..
па и види ..
 

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
@corki
Еве ти ја Еленка во живо:
Кога дошло време со р`жење да се вади кај што не може да викне чисто јасно е се`, на моменти се губи ко да нема воздух. Дикцијата не ја спомнувам, фалсето уште помалку. Да не ја ставам и 2006-та нинанајна во живо.



Значи било кој пеач од било каде,има некаде на некој настап исфалширано дебело и сега нема да се држиме само до тоа дека незнае да пее,што треба да кажеме за окановиќ,човекот е исклучиво за филмови со комедијална содржина а за пеење не си го бива,А елена има на некоја одредена висина им се вклучува дисторзија верзија и им се губи онаа високофрекфентната амбиција па затоа така изгледа,иначе кој ќе ја пуштеше на евровизија,АКО не знае да пее.Сепак ќе кажам,не е некој врвен пеач но сепак точо пее.Вие во коментарите ми кажувате дека уопште незнае да пее.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina