1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Твоето лице звучи познато

Дискусија во форумот 'ТВ' започната од Хоуп*, 19 октомври 2014.

 1. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Твоето лице звучи познато е српско шоу во кое локални познати фаци имитираат балкански и светски музички ѕвезди-пеејќи во живо.
  Настапите се оценувани и секоја епизода си има победник кој паричната награда ја дарува во хуманитарни цели.
  [​IMG]
  Во оваа сезона има и наш претставник-пејачката Елена Ристевска.

  *Ве гледам дел од вас го следите шоуво, па да не коментирате по други теми, еве ви тема каде што може да си споделите впечатоци, критики, пофалби и забелешки за шоуто.
   
  На antonio и Untitled им се допаѓа ова.
 2. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,747
  Моментално го гледам шоуво и морам да признам дека е супер.Нашава Елена е одлична, а ме изненади Неда Украден со нејзината предобра линија со оглед на годинките кои ги има........ај,да гледам.
   
  На Anonimna96 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Како не и беше срам на Неда да излезе таква претходниот пат. Ај за оваа дрољава наша разбирам ама таа толкава жена, срамота.
  Го гледам шоуво понекогаш. Кога ќе ми е досадно.
   
  На malo му/ѝ се допаѓа ова.
 4. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,747
  Ова е шоу душо,смири хормони,ај да ја видиме Цеца сега:igra
   
 5. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Па нека оди гола ако не, дека шоу е. Тоа што го носеше Елена беше малце, требаше гола да е.
   
 6. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,747
  Не биди злочко....а како Тања Савич во улога на Цеца?Безвезе,заборавила да стави поголеми цицки,хахаха.
   
 7. Viktor k

  Viktor k Староседелец

  Зачленет на:
  4 мај 2012
  Мислења:
  818
  Допаѓања:
  535
  Абе се е ова добро бар немора да плаќаш Пинк дополнително нели канал5 алфа и сител ни овозможија да гледаме се што се дава таму затоа што е поефтино од да продуцират и смислат нешто наше тоа е она заради кое нема К-15 и Еднооки и слични проекти.
  За емисијата Елена повеќе ми се допадна коа ја имитираше Северина од Бритни некако не потсетуваше на неа.
   
 8. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Зашто нема К-15 и Еднооки?
   
 9. malo

  malo Староседелец
  Најфотограф

  Зачленет на:
  13 септември 2012
  Мислења:
  1,280
  Допаѓања:
  2,063
  Предходната сезона беше супер, многу ми беа забавни и ги гледав со задоволство. Сите учесници од предходниот пат беа со многу слободен дух и неограничен ум, но и навистина талентирани. Кога барале кандидати за учество во шоуто, најверојатно многумина одбиле, а прифатиле само оние нај слободоумните, а сега кога сите видоа колку популарност добија предходните, во оваа сезона има учесници кои најверојатно сакаат после долго време повторно да се на тв.
  Ја гледав Елена вчера и беше катастрофална. За разлика од предходната сезона кога Сара ја имитираше Бритни... И се чудам само зошто толку поени и даваа на нашава вчера, најверојатно дека е Македонка, па да не се чувствува дискриминирано... А за ,,Северина,, нема да коментирам од едноставна причина што целта не и беше да имитира или да пее убаво, туку единствено се трудеше да биде секси, што и не е некоја уметност...
  За старкава немам коментар. Убаво е кога ке се види некој во поодминати години толку витален (а всушност не е витална, бидејки едвај се движеше)... но облечен во таква облека :nah и не е лошото што се соблекла, бидејки е шоу во прашање, туку начинот на кој уживаше во тоа, движењата... грдо, грдо, грдо...
  Инаку оваа сезона немам фаворит, а и се сомневам дека ке продолжам да ги гледам, но секоја чест за шоуто и за идеата да им се помогне на лугето на кои им треба помош.
   
 10. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Не знам за што се работи но насловот ми е чуден...како може лице да звучи!? Дали постојат лица кои еманираат некакви звуци?
  (мрчење мод оф):zelen
   
  На Teddy Picker, Aleksis и escape им се допаѓа ова.

Сподели: