1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Татко ми има швалерка

Дискусија во форумот 'Семејство' започната од srcu6ka, 25 мај 2013.

1. МериСелест

МериСелест Староседелец

Зачленет на:
    24 април 2012
    Мислења:
    2,007
    Допаѓања:
    3,215

Се свести и сакаше да се врати назад но доцна беше...:)
    Инаку не знаеме каква е ситуацијата дома кај нив па не го напуштила...Разводот колку и да ни звучи овде како лесно решение понекогаш не е така во пракса...Само таа си знае како и е.

2. melpomena

melpomena Енигма

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    8,231
    Допаѓања:
    17,756
    Колку е само лесно да се обвинува и мајката и таткото вака од страна.
    Како дозволила да и се случи тоа?
    Демек тој побарал дозвола,па мајка и така лесно му одобрила.
    Демек живееме во Холивуд па со еден разговор и отварање на вратата се ке се среди.

На МериСелест му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Caci

Caci Истакнат Член

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    872
    Допаѓања:
    1,103
    најдобро решение за овој проблем би бил разводот, разговарај со мајка ти на оваа тема, и нека се разведе, не ви треба таков човек покрај вас :|

4. Licno taa

Licno taa Староседелец

Зачленет на:
    28 јануари 2013
    Мислења:
    59
    Допаѓања:
    50
    Најлошата работа е неверството. Подобро е некој ако сака да оди по тие патишта нека раскрсти со семејството. Зошто некој околу него да трпи и пати. Мегутоа тие луге никогаш ама баш никогаш не се „виновни“ него сите други околу него допринесуваат да тие така се панашаат. Значи, ако направиш муабет со него (а тоа е многу тешко) или ќе негира, ќе го повишува тонот, не покажува машкост, не ве остава на раат за време на ручек, во викенд или празник. Ова се општо познати машки правила и да не должам Вие треба да се смените. Со следење на телефонот не постигнувате ништо. Што? Повикот стои, се нервирате кога ќе видите колку е разговарано - а тоа нема да прекине. Самата појава на тој човек Ви го прави животот пекол. За жал „татковците„ изгледа толку имаат чуства - Чест на исклучоци.
    И друго ќе ти кажам. Што ако дознаат сите - мислиш на некого му е гајле. Што ќе рече ѓубре види со кого оди и ја потценува фамилијата и толку.
    Најдобро е да пробате да се смирите, да почнете да се занимавате со нешто што ќе ве преокупира за помалку да Ви остане време да мислите на него и на работите кој тој Ви ги прави.

На Taa Sum.. му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Fashion.Lover

Fashion.Lover Староседелец

Зачленет на:
    19 февруари 2015
    Мислења:
    297
    Допаѓања:
    83
    Јас сум дете на разведени родители.Ние четири сестри бевме доделени на мајка ни,заради тоа што татко ми има љубовница која според годините сестра може да ми биде.1 година е помала од мене и од друга вера е.Нмав прилика да ви го кажам тоа,ама сега дознавате дека и јас имам несреќна судбина.Поради таа негова љубовница од Турција што дојде тука за да ни расипе се и да ја остави мајка ми без куќа(сакаше да ја купи и моминската куќа на мајка ми),лани мајка ми отиде во затвор заради неа и ми рекла вака"Мајка ти ќе биде ослободена под еден услов,ако прифати јас и татко ти да се венчаме,а ако не ќе остане таму".Пред една недела кога бев во тука во Мк за да ги поканам мајка ми и татко ми на венчавката,кога отидов кај татко ми таа ми вика"Само татко ти ќе го каниш?" И нивната ситуација не е сјајна.И тие се пред развод.Прво го растури бракот на моите родители,а сега сака и мене да ме спречи да се омажам.

На Prashina му/ѝ се допаѓа ова.
  6. alba

alba Староседелец

Зачленет на:
    15 март 2012
    Мислења:
    1,426
    Допаѓања:
    2,014
    Како сака да те спречи ???

На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Fashion.Lover

Зачленет на:
    19 февруари 2015
    Мислења:
    297
    Допаѓања:
    83
    Да му каже некоја невистина за мене, а јас заедно со мајка ми и моите сестри толку и помагавме и дававме и пари кога со татко ми немаа ни за да се прехранат, а не бебе да гледаат, па еве сега се по глава ми се враќа, а плус за пари го сака таа.

8. Хоуп*

Хоуп* Proton
    Член на администрација

Зачленет на:
    4 април 2013
    Мислења:
    2,414
    Допаѓања:
    4,232
    А како го сака за пари кога немале ни да се прехранат?

На Electra и JaMi им се допаѓа ова.
  9. alba

alba Староседелец

Зачленет на:
    15 март 2012
    Мислења:
    1,426
    Допаѓања:
    2,014
    Девојче ти се заебаваш ??????????????????
    Тебе твојот сакан не те познава доволно па за да поверува во рекла-казала муабети ?
    И стапуваш во брак без да имаш доверба во твојот сакам ако се ова е точно дефинитивно оставиго штом се плашиш дека некоја ке дојде и ти го “земе“ ако не е таа турчинката утре - други ден некоја трета ке се најде.
    Џабе радување за свадба а ја па уште и сама си поканувам па и другите бе .......цццццццццццццц

На Draginja, Electra и JaMi им се допаѓа ова.
  10. Fashion.Lover

Зачленет на:
    19 февруари 2015
    Мислења:
    297
    Допаѓања:
    83
    Не се плашам воопшто! Прво денес зборував со него и ми рече дека не може и да сака да го направи тоа, зашто ние сме скоро 7 години и дека ако се обиде постои одложување. А плус истата таа го убила претходниот. И исто така била и со еден негов пријател. Така што ми рече дека не може да и верува нејзе. А вчера зборував на скајп со мајка ми и кога и кажав што правев и за венчаницата и се друго поврзано со свадба, ме потсети на таа дроља. И да сериозна сум, не се зафркавам. Една прашала како го сака за пари, па за што да да го сака кога таа не може да се помири со фактот дека јас имам повеќе од неа и плус на татко ми му кажала не сакам сиромашен!

#50 Fashion.Lover, 22 февруари 2015
    Последна промена: 22 февруари 2015

Сподели: