Странски јазици

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Македонски, англиски (солидно), српско-хрватски (може и да разберам и да одговорам), француски (колку да разберам што ми велат, ако ми зборуваат бавно, за одговарање потешко), бугарски (исто разбирам, за одговарање не знам). Германски сакам да научам (happy)
И почнав со шпански. :D Германски веројатно по шпанскиот. (happy)
 

The puss in boots

Староседелец
27 февруари 2012
221
147
1,043
27
Охрид
англиски, еве сега италјански почнав, германски, француски и албански исто нешо знам :D
 

InnaLaurie

Истакнат Член
12 март 2012
281
322
363
30
На некој пуст остров
Англискиот солидно, слободно можам да гледам филмови без превод, за зборување потешко.
Германски 7 год учам, и незнам да кажам како се викам.
Шпански од сериите што сум научила.
 

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Екс-ју мислам дека нема потреба да спомнувам, скоро сите знаеме.
Англиски (inlove) љубовта моја, еве сега и на факс сум за тоа.
Италијански знам прилично добро.
Шпански (поточно мексикански/аргентински) тоа све од серии. :D Скоро се разбирам, и не сум имала потешкотии да се разбирам и со луѓе од Шпанија.
Португалски чат-пат пошо е сличен со италијанскиот (спротивно од општоприфатеното мислење дека е сличен со шпанскиот).
Француски разбирам, малце потешко ми е да вратам.
Германски сакав да научам уште од мала, ама многу се зезнав... 4 години учев во средно и сеа се шо знам да кажам е Ich spreche nicht Deutsch. :D
И турски сакам да научам. Почнав нешо лани, ама го запоставив... Планирам сеа да земам учебници за основно и да почнам од почеток.

Freak сум за јазици, кога би можела сите би зела да ги учам... (happy)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp and Trouble

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,611
1,123
Англиски прфект, и на факултет сум Англиски и Книжевност :wub Овие Спрски ау не ги ни спомињам, нормално дека секој ги знае, Шпански доста добро, поготово после летово откако работев со Мексинанци кувари, послееее исто Бугарски доста добро дека работев со Бугари 50% :cool: Француски солидно со 8 години учење на школо, Албански така-така и Италијански исто така-така ама сакам да го научам, многу ми е секси (inlove)
 

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,611
1,123
Поздрав колеги :wavespin Само шти јас годинава одмарам малку, многу ми дојде некако :rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp