1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Странски јазици

Дискусија во форумот 'Образование' започната од Marrie, 24 февруари 2012.

 1. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  286
  Допаѓања:
  93
  Македонски, нормално. Исто и српски и хрватски
  Руски перфектно
  Англиски не колку рускиот ама знам доста
  Бугарски цепам
  Германски, шпански, италијански,француски така така
  Холандскиот го учам, многу малку знам
   
 2. Ananas

  Ananas Полноправен Член

  Зачленет на:
  14 јануари 2019
  Мислења:
  67
  Допаѓања:
  24
  Дали може да се учи од тие книги со ЦД или не баш?
   
 3. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  286
  Допаѓања:
  93
  Ако запнеш да, ама не е како на курс
   
  На Ananas му/ѝ се допаѓа ова.
 4. 123456789deset

  123456789deset Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 јули 2018
  Мислења:
  91
  Допаѓања:
  33
  екс ју се подразбира дека сите разбираме горе доле не е ни вредно да се напоменува
  Англиски и Грчки ги зборувам течно


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   

Сподели: