Страв од заболекар

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Не ми е страв, никогаш не ми ни било.
Се сеќавам кога бев можеби трето оделение, си ја земав книшката сама и си отидов сама на заболекар ( во комшии ми беше) да ми ги проверат забите.
Ај сето тоа арно, туку не се кажав дома, па кога се вратив и ќотече си добив :giggle
На моменти може да ми дојде малку језиво од тоа зујалото :D ама се трпи.
Поарно језиво отколку со кариес да се шетам и да смрдам на пцоисана мачка секогаш кога ќе отворам уста (puke)
 

Nemirna.

Активен Член
14 февруари 2012
116
84
28
Не е толку страшно.Мене ми е страв додека отидам ама кога ќе почне више со работа сфаќам дека не е толку лошо ко што изгледа. Само ме нервира звукот на машинката -.- Да не беше звукот помалце ќе се плашев :D
 

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
Aууу,каков страв имам од заболекар не сте свесни...
Ми е страв од машинката,од инекциите па дури и од самиот заболекар.
Еднаш толку многу ми го правеа забот што ме здоболе до срце па посакав да шлакнам шамар по образ.
I mean...нормална ли си маааааааааааааааааааа?полека малку,и јас имам душа.
Еве и сега ме боли заб,неделаваидам ан заболекар,ах...се надевам дека ке излезе нешто непредвидено да си останам дома :D
Ама морам бе морам.
Леле (:|
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Уште од малечка одев на забар да ми ги поправаат забите, после едно време мајка ми ме средуваше па сега одам кај друг заболекар ама немам ич страв.. Обожавам да одам :sreken
 

street_chic

Староседелец
14 февруари 2012
1,433
3,678
723
Portofino, Italy
Уште од мала киснев на заболекар, (си имав и мој стол и само на тој стол ми ги поправаја забите) така да сега воопшто не ми претставуват проблем да одам - ниту имам страв од заболекари...
 

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,662
5,747
1,153
Секогаш сум имала и секогаш ке имам страв од заболекар.Одам кога ептен не се издржува ама додека да заврши се препотувам,се случувало дури и да ми се слоши па ми носат шекер и вода,абе бог да чува како срцево да ми го вадат а не заб.(facepalm) Кај мене има проблем со анестезиите се случувало некогаш три дози да ми стави и да не ми делуваат,и тогаш сум целата :eek:.А за мојот стоматолог немам никаква критика човекот е еден од најдобрите во својата област.
 

Anaskopje

Староседелец
7 јануари 2013
29
3
1,013
29
imam zab 6ka plombiran pred 4 meseci. mnogu me bolese, bev na zabar mi ocistija dzeb. prestana da me boli. po nekoe vreme pak pocna da me boli epten na ladno koga jadam i pijam. Od sto moze da boli? Pomos ve molam , sto bi mozelo da bide? :eek
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
imam zab 6ka plombiran pred 4 meseci. mnogu me bolese, bev na zabar mi ocistija dzeb. prestana da me boli. po nekoe vreme pak pocna da me boli epten na ladno koga jadam i pijam. Od sto moze da boli? Pomos ve molam , sto bi mozelo da bide? :eek
Вероватно не ти го пломбирале добро, можеби има останато плунка при чистењето и повторно се расипал. Претпоставувам дека ќе ти го ваѓаат живецот, оди кај стоматологот што побрзо.
 

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,110
1,133
Вероватно не ти го пломбирале добро, можеби има останато плунка при чистењето и повторно се расипал. Претпоставувам дека ќе ти го ваѓаат живецот, оди кај стоматологот што побрзо.

ти не си нормален :rofl