Спортски Вести

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,697
13,878
973
: ) да само еМЗеТе ,али брат најнепобедљиви смо дома, кажувасфа ми прееска што се дешавало на утакмицу, 'дупла ипол' Јане Сандански сс куманофски дијалект и куманофски шмек ; )
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,697
13,878
973
: ) да само еМЗеТе ,али брат најнепобедљиви смо дома, кажувасфа ми прееска што се дешавало на утакмицу, 'дупла ипол' Јане Сандански сс куманофски дијалект и куманофски шмек ; )
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
: ) да само еМЗеТе ,али брат најнепобедљиви смо дома, кажувасфа ми прееска што се дешавало на утакмицу, 'дупла ипол' Јане Сандански сс куманофски дијалект и куманофски шмек ; )
Дај клипче од навивањето ако има некаде да видиме:)
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,697
13,878
973
Дај клипче од навивањето ако има некаде да видиме:)
Тој кд ке биде клипче ке га стау у тему за навивање, а на сајт на Кумани има ги само слике : )
Мислу дека редно е да ве тепамо овуј сезону дома : )
 
  • Like
Реакции: maarrkooo

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,697
13,878
973
ииии Барселона гази и у кошарку по Европу, затој па Куманоо е Манчестер јунајтед
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
И НЕКА ЗНАЕ ЈАДРАНООТТ МЗТ СКОПЈЕ ТИ СИ ШАМПИООООННН :cool: каква игра леле,реков јас дека и цедевита ќе падне:zelen,Гечевски цар нема што најдобро изигра денес,Дамјан исто супер беше им даде 5 тројки а и Чековски 4 им даде,забивањето на Дејвис :eek аииии,се гледа дека тренерот игра голема улога денес најдобро изиграа до сега,атмосферата во сала беше прејака мислам дека на оваа утакмица највеќе публика имаше,следната со игокеа ја губиме ама со ваква игра како денес ништо не се знае,а и двете утакмици за кој сите мислеа дека ќе изгубиме ги тепавме така да се е можно.
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,697
13,878
973
:rolleyes: браос брат, само напред !!!
.... и да, Дејвис добро закуцавање : )