Спортски Вести

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,697
13,878
973
одземени су му сфи титуле на Ленс Амстронг, ради допинг наравно, а колко само беше најбољи бициклист дечко...

„За Ленс Армстронг веќе нема место во велосипедизмот. Заслужува да биде заборавен. Жалиме што досега не сме успеале да ги фатиме сите што скааат да лажат во спортот, но кога ќе бидат откриени за нив нема да имаме милост“, изјави Пет Меквајд, претседателот на Меѓународната велосипедска унија.
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,697
13,878
973
Балканска БИБЛ лига у кошарку
Македонски преставници су Кожуф и Куманоо
прееска Кожуф у Гевгелију тепало протиф грчки тим Кавала 79-94 браос Кожуф
Куманоо јутре игра у Израел протиф некој тим,у прво коло тепасмо ги црногорци, КК Морнар од Бар

браос за македонски клубови
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Мзт-Олимпија 64:60:zelen(bravo),каква утакмица леле,во недела ќе падне и Цедевита во Борис:zelen
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Само Куманоо !!!
згазисмо ги и хрвати, неосфоива тфрдина е спортска сала у Куманоо

http://ekipa.mk/News.aspx?newsId=12561
Ауу браво,добар тим направиле кумановци интересна ќе биде сезонава во македонска лига а и во библ,следната со кого играте во библ? А и да ќе заборавев,само Мзт може да победи во Куманово:zelen