Спортски Вести | Црнобело Форум

Спортски Вести

Дејмон

Староседелец
16 февруари 2012
456
650
1,093
Unknown
Добро е. Влијае ситуацијава на фудбалерите. Конечно реална слика на македонскиот фудбал. Се е точно кажано, само не треба само тој да каже. Треба сите да се побунат против федерација, и да падни федерацијата. Иначе, ќе си губиме од такви аматерски репрезентации. Не дека нашите се професионалци.. ама ај колку очи да се мачкаат.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,932
743
Добро е. Влијае ситуацијава на фудбалерите. Конечно реална слика на македонскиот фудбал. Се е точно кажано, само не треба само тој да каже. Треба сите да се побунат против федерација, и да падни федерацијата. Иначе, ќе си губиме од такви аматерски репрезентации. Не дека нашите се професионалци.. ама ај колку очи да се мачкаат.
Петок, 02 Март 2012 13:06
Сподели
На социјалната мрежа Фејсбук веќе е поставена група со која се бара на следниот меч на репрезентацијата кој ќе се одигра на „Филип Втори“ сите фанови да носат превез на очите како протест против раководството на ФФМ.

По се изгледа дека македонскиот фудбал со поразот од Луксембург го допре дното, но воедно ја „прели чашата“. Незадоволството на македонската фудбалска јавност од работата на луѓето во федерацијата кулминира.
Имено, во изминативе два дена има негативни коментари на адреса на фудбалерите, на селекторот Џон Тошак, но сепак најмногу на адреса на раководството на ФФМ кое со нивната (не)работа најмногу придонесоа нашиот фудбал да се најде на самото дно во Европа.
Поради тоа на социјалната мрежа Фејсбук веќе е поставена група каде се бара на следниот натпревар кој македонската фудбалска репрезентација ќе го одигра на стадионот „Филип Втори“ сите фанови да носат превез на очите како протест против ФФМ.
За неполни два дена оваа група на ФБ има нешто помалку од 1.500 членови.
Линкот од групата на Фејсбук: http://www.facebook.com/events/111701142287571/
 

Дејмон

Староседелец
16 февруари 2012
456
650
1,093
Unknown
Ау, ај камо да испадне нешто од групава. Чим за брзо се имаат придружено повеќе луѓе, добро изгледа. Би одел на следниот меч искрено, ако се сфати сериозно работава со групава зашто и да не со превез на очите. Има време, само да се направи една добра бројка на луѓе, и има шанси.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,878
973
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hexasto

Hexasto

Истакнат Член
16 февруари 2012
1,095
1,632
113
Македонија
http://ekipa.mk/News.aspx?newsId=7458
Ново признание за Мекејлеб..се закити со наградата „Алфонсо Форд“ за 2012 година, признание што традиционално му се доделува на најдобриот стрелец во рамките од кошаркарската Евролига..честитки до Борче :)