1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!
 2. Подфорумот „Политика и политички настани“ се отвора со цел да се информираме и дискутираме за политичките збиднувања во Македонија и светот.

  Освен стандардните форумски правила, се молат членовите да:
  - Се држат настрана од својата пристрасност и да дискутираат во рамките на зададената тема, односно да ја држат дискусијата на соодветно ниво. Секое скршнување од истата ќе биде избришено и казнувано по потреба.
  - Не навлегуваат во конфликти околу политичките партии на кои (не) им се наклонети.
  - Секој обид за партиски активизам ќе биде санкциониран, а корисникот баниран.

  Пристап до овој подфорум имаат членови со над 300 мислења по останатите теми, односно членови чија цел не е ширење политичка пропаганда и нетрпеливост.

  Тимот на ЦрноБело форум се оградува од поддржување на било која политичка партија.

Спорот кој Грција го има со нашето уставно име!

Дискусија во форумот 'Политика и политички настани' започната од Kisserboy, 2 февруари 2018.

?

Дали би прифатиле промена на уставното име на Република Македонија за влез во ЕУ и НАТО?

 1. Да, би прифатил промена на уставното име

 2. Не, треба да го сочуваме уставното име

Резултатите се видливи откако ќе гласате.
 1. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Па ок и јас ќе бојкотирам, не ради друго пошто неам излезено на ниту едни избори, референдуми или слични ситуации од таков вид па сега да кршам традиција не е добро :)

  А околу името, подобро да не пишувам колку ми е сеедно, заедно со многу други работи поврзани со ентитетот РМ.
   
  На Y1K991 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Ај овие неукиве кои крпат крај со крај, прелажани со некаков си квази патриотизам сервиран од неофашизмов половично ќе сфатам, ама најинтересни ми се една новокомпонована багра тазе дијаспорци, тро ухлебени од странЦки капитал (читај мажени за странец/добиена дозвола за работа во немачка) да ми продаваат етика и морал за тоа како да си ја сакам државата додека една третина тука се козат за минималец со по 6 работни дена без ниеден празник.
   
  На Outrider и Y1K991 им се допаѓа ова.

Сподели: