Состанок „на слепо"

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
(shake) како шо се сеќавам.
До сега никој не ми уредил средба, сам си средувам и претходно ги знам девојките со кои излегувам. Можит малу ги знам, ама пак ги знам:zelen
Ааааа значи имаааалооо....знам оти кога ке си инспириран и кога ке имаш желба ти ке ни доловиш малку подетално (hug) оти ти умееш добро да го направиш тоа :)
А за тепањево со Marick14 јас тешко дека ке го тепам,ептен ако треба да се бранам ке му ја пратам типкава од потписов мој :giggle ...па нека се биет.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The_Mayor

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
Да сум имал неколку такви состаноци , па и пак би отишол што :) Како помина па во глобала поминаа супер повеќето освен еден кој јас го зезнав , ама тоа е искуство за останатите. Треба да се обидете никогаш ништо не губите.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Море јок. Порано кога беше мирц, мсн ово оно, со другарка ги намамувавме да чекаат негде, само за да ги гледаме и да се кикотиме. Дечишта. Ќе им плесневме некој глуп знак за распознавање демек. Лоши бевме. Еден го начекавме тежок ропак, а загорен, па го натеравме маицата во пантолони да ја стави и да стави качкет, демек ко рапер повеќе ќе сме го сакале.
Абе зајдовме кога видовме едно типче пола метар од земја, црно, суво како се туфка наоколу со тој стајлинг.
Два-три пати се пружи по други девојчиња кои одеа по 2, мислејќи дека сме ние, ама овие само го отераа у пм.
Се откажа на крај. Што ќе прави...

Пред недела дена пак, седиме кај мене на тераса со другаркиве, и и’ врти другар на другаркава, во Битола бил ово, оно и вика да ви дадам еден другар од тука да се чуете со него. И ајде оваа збори, а ние се кикотиме ко дечиња.
Се слуша од таму: Алооо, чупина, шо прајте? Овде Живе, како сте ми?
Абе едно гласче смешно, умревме.
И после некој ден дошол Живе кај нас во град и се запознал со другаркава.
Ко ни го опиша, до гради и’ бил „висок“, со зејтин шишка, туширал на велико при зборење и секој трет кажан муабет му бил
„Морееј брат, шо јаки пичина имате овде. Да ми се наместит некоја.“ И гледал во другаркава притоа.
Си ја чурнала оваа колку што ја држат нозе. Дојде целата испотресена после. :D

Е од такви случаеви, ја не би, па што сака нека биде, макар форевр алоун била.
Оти многу ломотам, ќе му се изругам тука на дечкото, ќе ми излета што не треба, па грев ќе ми е после.
Сигурно си е сигурно. :giggle
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

Marchisio

Староседелец
4 јуни 2012
551
902
1,093
сум бил многу пати на состанок на слепо и сум поминувал најдобро, воопшто не ми пречи напротив ми годи многу бидејќи 90% ми било до сега успешно само на 2 пати чекав и испадна џабе чекање.
 

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,056
1,575
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
Ми се случило да излезам со девојче што сме комуницирале само преку нет краток период и што знам како изгледа. Ако ова е ’’состанок на слепо’’, тогаш, да, сум бил. Инаку да ми се десило да излезам со сосем непозната особа на која не и знам сурат или пак некој друг да ми организира средби, не. Но доколку би се појавила прилика, би отишол на таква средба, океј ми е да запознавам нови непознати фаци.
 

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,478
5,077
1,153
Wind Of Change
Мене ми се има еднаш случено ваква средба со мојот сегашен дечко се запознавме на мсн само од слика го знаев и одма го познав кога го видов прв пат во живо и многу добро помина средбата (не се смувавме одма не сум будала) имав малце трема ама за брзо време помина :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: WomanInRed and parvati

mila mila

Истакнат Член
31 март 2012
192
154
343
Сум била на состанок на слепо и тоа еднаш во животот и никогаш веќе.Баш се чувствував необично.Типот толку ми го пофалија а толку испадна спротивното.Мојот вкус и вкусот на другите си се приказна за себе.
Така да срчуш е,лепотанче,ќе си одговарате итн. итн...веќе не верувам во тоа.
Мој избор е мој избор и ничиј друг.
 

Nicole

Староседелец
27 јуни 2012
249
226
643
Ни сум била некогаш на таков состанок, ни планирам да одам (допрва веќе не ми треба:giggle)
 

Marchisio

Староседелец
4 јуни 2012
551
902
1,093
јас денес бев на состанок на слепо и прекрасно си поминав, вчера после утакимаца бев многу тажен изгубивме во полу финале за жал,но ми се јави непознат женски глас помислив дека ме зеза, но денес видов дека девојката е фантастична за која немам зборови, би рекол модел од висока класа (inlove), незнам кога ќе се видам пак бидејќи не се вклопуваме со термините за одмор
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Марија and melpomena