Состанок „на слепо"

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Можеби некогаш ви се случило да одите на состанок (средба) која веке некој друг ви ја договорил.
Или да се сретнете со личност која сте ја запознале преку интернет,која може да знаете како изгледа а може и не знаете.

Како се најдовте?
Како помина средбата?
Дали тремата е поголема од онаа кога одите да се видите со личност која веке ја познавате?
Постои ли страв во таква ситуација?Дали возбудата е иста како да ја познавате личноста или е нешто сосема поразлично?

За оние кои немале досега таква средба.
Дали би отишле некогаш на состанок на слепо?
Зошто не би прифатиле таква средба?
 

Teddy Picker

Староседелец
15 јуни 2012
155
162
643
Фоф компирето
Премногу интересно и возбудливо е ова. Не знаеш со кого се сретнуваш, како изгледа, какви карактеристики има и дали ќе фатиш муабет со личноста за потоа повторно да може да излезете. Ми се има случено ова и навистина имав трема додека да се најдам со личноста и возбудата е многу различна од онаа кога се среќавате со личност што барем малце ја знаете
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: mila mila and melpomena

TIGERWOMAN31SK

Истакнат Член
3 јули 2012
822
697
93
на слепо еднаш и веке никад,ако муабетот бил ок ама не би

образложение не ми е по кеиф
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
А ти би отишла ли?
За разлика од твоево понашање јас ке ти одговорам на прашањето кое секако и имав во предвид да го напишам моево искуство околу темава.

Јас сум била на ваков тип средба..Искуството е далеку поразлично од другите видови на состаноци.
Имам неколку вакви средби до сега,во сите случаеви сум прифатила ваква средба но не да биде од затворен тип.Туку на места каде што не сум се појавила сама туку со друштво и единствено само договорот каде треба да се појавиме не е спонтан.Се друго е било оставено на спонтаноста и во секој случај е возбудливо.
Сум прифатила и една средба,директна само со една личност без присуство на трети лица.Но и таа средба е била на јавно место каде што има доста народ.Ете би ја навела и конкретната локација,во дворот на соборниот храм во Скопје.
Никогаш нема да ја заборавам таа средба а исто така ни личноста.
Се разбира дека после две три реченици разговор со некоја личност од интернет дека не би прифатила таква средба.
Сите одприлика биле со личности со кои долго време сум комуницирала а со некои сме имале дури и заеднички познаници.
Значи не би прифатила состанок на слепо доколку одприлика не се информирам за личноста онолку колку што јас сметам дека треба.
Овие средби биле одприлика пред повеке од 4 години.
Сега неможам точно да кажам дали пак би прифатила таква средба,а причините ги наведов низ моето образложение од погоре,се зависи од другата личност,начинот на комуникација,информираноста и заинтересираноста спрема таа личност без разлика од кој аспект.
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,872
1,123
Сега викендов со 4FUN ќе се видам, запознаени сме преку нет, на форумов па ќе пишам шо како :Р
Иначе сум имала средба шо ми ја договориле другарките демек да се фатам со едно дете ама кога го видов..буквално избегав. Воопшто не личеше како на сликата на фејс шо му ја видов.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: WomanInRed and Bum-Bum

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Можеби некогаш ви се случило да одите на состанок (средба) која веке некој друг ви ја договорил.
Или да се сретнете со личност која сте ја запознале преку интернет,која може да знаете како изгледа а може и не знаете.

Како се најдовте?
Како помина средбата?
Дали тремата е поголема од онаа кога одите да се видите со личност која веке ја познавате?
Постои ли страв во таква ситуација?Дали возбудата е иста како да ја познавате личноста или е нешто сосема поразлично?

За оние кои немале досега таква средба.
Дали би отишле некогаш на состанок на слепо?
Зошто не би прифатиле таква средба?

Имав еден период во животот кога живеев сам, во секоја смисла на зборот.Едноставно доживеав премногу трауми и сакав да бидам одделен од се’.Од моите, од друштво, од работа итн итн.
Таа изолација траеше неколку месеци.Другарите ми ја сфатија ситуацијата и се потрудија да ме извлечат од дома.Се согласив.
Договорено ни беше во еден кафич во центар.Океј.Во 8 навечер таму сум.
Дојдов.Седнав.Си нарачав за мене кафе и жесток пијалок.За неполни 5 минути доаѓа навистина премногу убава девојка.Ме праша дали јас сум дечкото со тоа име.
Да, потврдив.
-Она: Мило ми е што изрази желба да се видиш со мене, од твоите другари постојано слушам дека навистина сум ти се свиѓала.

5 минути се освестував што ми се случува во моментот.Глупо ми беше да ја одбијам и да се понашам.Ги прифатив условите на игра и се праев као да навистина ми се допаѓа.А во моментот не ми беше до девојка.Мене не ми беше ни до живеачка ама ај.
Девојката навистина се трудеше да ја разведри мојата кисела фаца.И успеа.
Успеа и да ме легне.Секс после 3 месеци.Човече лудило :D
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,347
113
Софија
За разлика од твоево понашање јас ке ти одговорам на прашањето кое секако и имав во предвид да го напишам моево искуство околу темава.

Јас сум била на ваков тип средба..Искуството е далеку поразлично од другите видови на состаноци.
Имам неколку вакви средби до сега,во сите случаеви сум прифатила ваква средба но не да биде од затворен тип.Туку на места каде што не сум се појавила сама туку со друштво и единствено само договорот каде треба да се појавиме не е спонтан.Се друго е било оставено на спонтаноста и во секој случај е возбудливо.
Сум прифатила и една средба,директна само со една личност без присуство на трети лица.Но и таа средба е била на јавно место каде што има доста народ.Ете би ја навела и конкретната локација,во дворот на соборниот храм во Скопје.
Никогаш нема да ја заборавам таа средба а исто така ни личноста.
Се разбира дека после две три реченици разговор со некоја личност од интернет дека не би прифатила таква средба.
Сите одприлика биле со личности со кои долго време сум комуницирала а со некои сме имале дури и заеднички познаници.
Значи не би прифатила состанок на слепо доколку одприлика не се информирам за личноста онолку колку што јас сметам дека треба.
Овие средби биле одприлика пред повеке од 4 години.
Сега неможам точно да кажам дали пак би прифатила таква средба,а причините ги наведов низ моето образложение од погоре,се зависи од другата личност,начинот на комуникација,информираноста и заинтересираноста спрема таа личност без разлика од кој аспект.

Пак стара песна си тераш.

Пишувај на зададената тема а на да кажуваш кој како да пишува и какво понашање има. ;)