Собиранки.... (договарање - тука)

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
138
1,053
Ја кога се чувствувам осамено обично одам кај некој роднина или кај било кого друг.Некогаш и сама одам низ маркет,пр.Рамстор,Тинекс.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ѕид на плачот

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Јас се чувствувам многу осамено. И така на страна, како маче фрлено и никој неќи да го зеди, не знам зашто, еве...
Па зашто не доаѓаш на собиранки додуша не се нешто многу бројни така да би биле одлични за да се вклопиш, да упознаеш нови луѓе, да се дружиш, нема потреба од срам или што знам. Посебно сега кога се осеќаш осамено најдобар лек е да запознаваш нови луѓе, како и делумно да ја промениш средината која те опкружува и ти ја создава таа ситуација.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ѕид на плачот

Ѕид на плачот

Истакнат Член
20 септември 2016
222
113
343
31
Скопје
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Во секое време, стојам на располагање.
Еве пример за денес во 17:30 ќе седнеме во Гет кафе па доколку навистина сакате да дојдете пишете, ако ви е незгодно еве пишете ми ПП ќе се договориме да се најдеме некаде па заедно ќе одиме не е проблем.
 

malecka

Староседелец
3 април 2013
66
40
1,028
Јас Ноември доаѓам Мк на 2 недели да си поседам , па ќе пишам ко ке бидам таму. Баш сакам да се запознаам со било кој , машко, женско не е проблем, наши луѓе сме.
 

malecka

Староседелец
3 април 2013
66
40
1,028
Ц ц ц ц , смотана работа (facepalm) . Кога бев Ноември Мк скроз заборавив дека тука сум коментирала дека ќе пишам да се видеме и запознаеме.

Ништо , пиши пропало :nerd

Денеска букирав авио карта за во Мај да поседам 1 недела само оти немам баш слободни денови, мора да се работи, но немам намера да се гледам апсолутно со никој. Ќе дојдам само да присуствувам на регистрацијата на сестра ми, да се собереме роднини и барем со најблиските да се видам и се враќам назад.
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Има ли слободни и заинтересирани за собиранка? Може и после први мај во случај нели ако имате обрски до празникот, а може и пред тоа, ама навистина да се собереме, можеме ете и во парк да седнеме додека е убаво времето. :)