Собиранки.... (договарање - тука)

Aristokrat

Староседелец
27 февруари 2012
2,655
3,333
1,153
Да прашам нешто: на мини собиранка со тебе да очекува ли човек нешто или само време губење ? Да си прашам на време да не е за џабе спремање ако не биде ништо после собиранката , if you know what i mean :^)
Би ти одговорил ама ти во Берлин...
Муабетов ако најдам ракета и биднам космонаут што да очекувам.
Ако вистински те интересираше имаше ПП,тука прашано ми делува као видете ме чудете се
 

malecka

Староседелец
3 април 2013
65
40
1,028
Би ти одговорил ама ти во Берлин...
Муабетов ако најдам ракета и биднам космонаут што да очекувам.
Ако вистински те интересираше имаше ПП,тука прашано ми делува као видете ме чудете се

Не знам што те чуди што сум толку директна ? Ќе дојдам и до МК, еве го 2 саати лет, само што моментално немам слободни денови, а одмор зедов покасно. За доаѓање биди сигурен дека ќе дојдам па на време те прашав за да знам дали да те имам во предвид да се видеме.

Ок, изгледа немаш желба. Нема да те напнувам. Биди ми поздравен.
 

Aristokrat

Староседелец
27 февруари 2012
2,655
3,333
1,153
Не знам што те чуди што сум толку директна ? Ќе дојдам и до МК, еве го 2 саати лет, само што моментално немам слободни денови, а одмор зедов покасно. За доаѓање биди сигурен дека ќе дојдам па на време те прашав за да знам дали да те имам во предвид да се видеме.

Ок, изгледа немаш желба. Нема да те напнувам. Биди ми поздравен.
Фала на искреноста.
Не вреди да дојдеш верувај
 

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,405
1,532
1,133
28
Не знам што те чуди што сум толку директна ? Ќе дојдам и до МК, еве го 2 саати лет, само што моментално немам слободни денови, а одмор зедов покасно. За доаѓање биди сигурен дека ќе дојдам па на време те прашав за да знам дали да те имам во предвид да се видеме.

Ок, изгледа немаш желба. Нема да те напнувам. Биди ми поздравен.
Чедо, мене дојди да ме видиш, и донеси ми нешто од Германија <3
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,225
2,316
1,153
Skopje
www.facebook.com
Ќе дојдев ама гледам никој не ме викна :^) така да...
:zelen(star)

Многу битно те испуштил ццц.
Ќе дојдеш нормално доколку можеш и така пак ќе бидеме двајца без тројца. :)
Туку собиранкава до крај на месецов ја планирате или до крај на годинава таман и новогодишната да ја фатиме. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Beauty&Beast

Beauty&Beast

Староседелец
11 септември 2015
738
808
1,103
Многу битно те испуштил ццц.
Ќе дојдеш нормално доколку можеш и така пак ќе бидеме двајца без тројца. :)
Туку собиранкава до крај на месецов ја планирате или до крај на годинава таман и новогодишната да ја фатиме. :)
Па може во ноември, таман во средина да испадне :D
Шала на страна, али ионака никој не пишува, ќе си бидеме пак истите како на мини собиранките, 4 - 6 души ... јас стварно не знам што за џабе пишуваме во темава, арно си се договараме на ФБ.
До крај на месецов.За пред Нова Година башка.
Постот беше ироничен :) бидејќи ете јавно е пишано и повторно нема одзив.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape and Stojne

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
968
1,133
Многу битно те испуштил ццц.
Ќе дојдеш нормално доколку можеш и така пак ќе бидеме двајца без тројца. :)
Туку собиранкава до крај на месецов ја планирате или до крај на годинава таман и новогодишната да ја фатиме. :)

Не дека ме испуштил... ако е тој организатор не доаѓам. (star)
 

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
136
1,053
Ајде тогаш на фејзбук да се договориме.Кој е за идење,да ги кажеме профилите во порака и група да напрајме.Све едни исти збориме за средбата.;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno and escape