Собиранки.... (договарање - тука)

Beauty&Beast

Староседелец
11 септември 2015
732
798
1,103
Мислам дека помина долго време и ова е крајно не сериозно :) незнам дали таговите работат али еве јас ќе ги спомнам и прашам по желба на неколку тука дали би на некое кафе @Saladin @Ita @Beauty&Beast @Aristokrat @incognito @Baknuvalka @Electra @ipopovski @Outrider @existence @Makedonec @incule @Iris* @violetmoon @bliznaci и сите останати кој не ги тагнав нека пишат па да се договориме :kafe:kafe
Редно време беше да се собереме, 3 месеци пројдоа од последната голема собиранка во Белиер.
Јас доаѓам, сметај ме за сигурна, да видиме кои останати ќе дојдат, па да договараме за локација и ден :)
 
  • Like
Реакции: Mnogo Bitno and escape

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,761
784
1,133
Skopje
Па еве сите скоро видовте,а некој иако не искоментираа.
Да не ви биде за обврска за да полесно се договориме и знаеме бројка нека кажат кој имаат желба да дојдат па како што кажа @Beauty&Beast ќе договориме другата недела нормално со ваши предлози каде сакате мене искрено ми е сеедно... :kafe(wave)
@incule ќе доаѓаш ли ти да знам да те пишам ??
 

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
135
1,053
23
Ако е до крај на месецов ја идам.Од наредна недела би требало да се префрлам во Скопје заради предавањата.
 
  • Like
Реакции: Mnogo Bitno

malecka

Староседелец
3 април 2013
64
35
1,028
Убаво да си поминете дечки. Ако има некој во Берлин да се видеме , нека пише јас ќе частам . Овој викенд 3 дена ќе бидам во Копенхаген па ако има и некој во Данска може и таму една мала дружба, пари не се проблем , битно е да се забавуваме за убави спомени, наши луѓе сме.


П.С Живеам во Берлин затоа спомнав ако има некој тука.
 
Последна промена:
  • Like
Реакции: Mnogo Bitno

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,761
784
1,133
Skopje
Епа убаво е тоа од твоја страна :) ако некогаш си во Мк може ќе бидеш дел од некоја собиранка ..
 
  • Like
Реакции: malecka

Aristokrat

Староседелец
27 февруари 2012
2,655
3,335
1,153
Јас одустанувам.
Има луге што вистински сакам да ги видам некои и да ги запознам но има луге кои што им пречам.
Во секој случај убав помин
Едит:Погоре пишав кој сака мини собиранка со мене ени тајм ени плејс.
Воздра људи
 

malecka

Староседелец
3 април 2013
64
35
1,028
Едит:Погоре пишав кој сака мини собиранка со мене ени тајм ени плејс.
Да прашам нешто: на мини собиранка со тебе да очекува ли човек нешто или само време губење ? Да си прашам на време да не е за џабе спремање ако не биде ништо после собиранката , if you know what i mean :^)
 
  • Like
Реакции: Mnogo Bitno