Собиранки.... (договарање - тука)

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,405
1,532
1,133
28
А во живо си правите лице или тоа само тука ? Да бидеме реални до сега на собиранка сум била само затоа што некој требало да си реши измислен и непостоеки проблем со мене. Таков проблем имало само кај нив, зошто премногу обрнувале внимание на некои глупости кои се пишувале тука, не од мене ама од некој друг. Па не знам тоа како се поврзало со мене. Како и да е, собиранките се за правење лице.
Од секогаш ми биле одвратни луѓето кои сакале да се во добри односи со секој и глумат лудило со нивната добрина ( малце ретардирано). Од кога ми беше кажана причината и заклучокот за овој претходниот проблем решив да не ја отворам вратата на нови познанства.
Многу луѓе ти посакуваат лоши работи, ама ако си лицимерен и пиеш кафе со нив добро е или не си како што треба ?! Лошо е да се најде човек во таква ситуација. :zelen(star)
Ѕвездичка, јас последниве година и кусур не сум често на форумов, не те познавам и поретко налетувам на твои постови, немам лошо мислење за тебе, немам проблем со тебе, ама имам еден добронамерен совет.
Ти не си Ѕвездичка во реалниот живот. Ти си... да речеме Ана Марија. Биди Ана-Марија на собиранки и чилај, а твојот не-толку-чил алијас остави го за на форум.
Дојди на собиранка, не биди неваспитана.
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,774
791
1,133
Skopje
Па мислам дека нема да се успее да се договори за овој викенд така што за по сигурно да се остави за нареден со тоа што ќе имаме и повеке време и простор за договор,нека кажат тука кој се расположени да дојдат и после ќе остане да договориме време и место кога ќе ја знаеме бројката..
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
968
1,133
Ѕвездичка, јас последниве година и кусур не сум често на форумов, не те познавам и поретко налетувам на твои постови, немам лошо мислење за тебе, немам проблем со тебе, ама имам еден добронамерен совет.
Ти не си Ѕвездичка во реалниот живот. Ти си... да речеме Ана Марија. Биди Ана-Марија на собиранки и чилај, а твојот не-толку-чил алијас остави го за на форум.
Дојди на собиранка, не биди неваспитана.

Ти благодарам за убавите зборови. Конкретно за тебе немам и јас лошо мислење. Не сакам да се ставам во незгодна ситуација. Никогаш не одам некаде без покана. Ќе размислам ете зошто ти ме викна (hug) :zelen(star).
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,336
7,016
1,153
Big Sur
Ех, па никој никого не јаде. Ако не се сложуваме со мислења на форум, не значи дека ко примитивци срипуваме во тепачка одма.
Горе-долу се имаме по социјалниве мрежи, знаеме како изгледаме, од форумов знаеме како размислуваме... нема потреба од плашење. Едино ако некој се претставува со туѓ идентитет или се фотошопира до непрепознатливост и глуми што не е, па да му е страв, што не верувам дека е дотолку случај.
Досега сите што ги запознав се супер момци и девојки.

Јас сум за. Кажете датум, час и место и идам ако можам. Ако ме нема овде, известете ме тие што ме имате по фб. :wavespin
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider and BadBoy007

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
968
1,133
Па можеби е до тоа што се знаете, јас не се знам со повеќето, а и таква личност сум што не иницира познанства. Се запознавам само ако личноста прва пристапи, во случајот ми побара фб.
Не реков дека се тепате, таман работа, а не верувам дека некој би се осмелил да се претстави со туѓ идентитет.
:zelen(star)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,225
2,316
1,153
Skopje
www.facebook.com
Утре од 16:00 со уште двајца членови од форумот ќе пиеме кафе во Белиер или како и да се вика она позади универзална. Па ако сте слободни и сакате да дојдете ве чекаме таму.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: BadBoy007

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,405
1,532
1,133
28
Па можеби е до тоа што се знаете, јас не се знам со повеќето, а и таква личност сум што не иницира познанства. Се запознавам само ако личноста прва пристапи, во случајот ми побара фб.
Не реков дека се тепате, таман работа, а не верувам дека некој би се осмелил да се претстави со туѓ идентитет.
:zelen(star)
Ќе може твој фб?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ѕвездичка

BadBoy007

Активен Член
26 септември 2016
209
166
43
Утре од 16:00 со уште двајца членови од форумот ќе пиеме кафе во Белиер или како и да се вика она позади универзална. Па ако сте слободни и сакате да дојдете ве чекаме таму.
Викни ја и @Beauty&Beast тотално ја снема ѕверката, избега по тоа планините горе. ;)

Горе-долу се имаме по социјалниве мрежи, знаеме како изгледаме, од форумов знаеме како размислуваме... нема потреба од плашење.
:*

Никој не треба да се плаши пошто едно е што малку се занесуваме, караме и “тепаме“ во виртуелата, сосема друго е во реалноста. Таму мислам дека сме каде каде подобри и пофини личности пошто нема криење зад тастатура и монитор, башка и кажаниот збор има поголема тежина од пишаниот збор на форум, така што какво плашење, треба само најпозитивно да се пристапи кон собиранките.

Ако не се сложуваме со мислења на форум, не значи дека ко примитивци срипуваме во тепачка одма.
Сигурна ли си за ова? Не си админка на собиранките, не можеш да банираш и спречуваш тепачка тогаш. :rofl Се зезам. (pivo)

Internet vs reality убаво објаснето преку анимација пошто и така си е.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra and Prashina

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,225
2,316
1,153
Skopje
www.facebook.com
Викни ја и @Beauty&Beast тотално ја снема ѕверката, избега по тоа планините горе. ;)


:*
Ја снема? Ма не така ти се чини, еве пример да дојдеше денес со нас на кафе ќе имаше лика и прилика да пиеш кафе заедно со @Beauty&Beast
Ама изгледа ти си заглавил во некоја планина. :)
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina and BadBoy007

BadBoy007

Активен Член
26 септември 2016
209
166
43
Ја снема? Ма не така ти се чини, еве пример да дојдеше денес со нас на кафе ќе имаше лика и прилика да пиеш кафе заедно со @Beauty&Beast
Кажи и дека само што и пишав пп на форумов, да се логира и да види. Биди медијаторка за конечно разрешување на кризата меѓу мене и неа. Нема уствари криза, ама има вакуум и тишина - како во универзумот што има. :D Се реши политичката криза, сега треба ја и она да ја решиме нашата криза и готово левел перфекција ќе биде достигнат и форумов ќе има благодет пошто баш заради нашата скараност го бие малер форумов. :D

Ама изгледа ти си заглавив во некоја планина. :)
Mount Everest. Уф, ми треба време да се одглавам од таму. :) Најсериозно, ќе дојдам. (y) Само ти известувај што, како, кога и ете ме. Не е никаков проблем. Секогаш сум за :kafe . Лето доаѓа, убаво време, може дружба во живо и се` најпозитивно без виртуелен булшит.
:*
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Falanga and escape