Смртна казна за педофили

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,478
5,077
1,153
Wind Of Change
Имаше пред некој ден на тв старец прелажал дете со 30 денари и го злоставувал е значи со секира треба да им се цакнат главите на таквите пореметени..
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Сето е веќе регулирано!
ВАКА ОДИ КАЗНАТА ЗА НИВ ВО ПРАКСА....


Законскиот систем тоа прекрасно си го опфаќа. Му се пресудува затвор. Педофилите стално „слетуваат“ во голем државен затвор, за што има и причина.
„Големците“ на затворот, најголемите криминалци (трговија со тешки милиони, дроги и слично) кои се сместени таму и имаат најголем авторитет во затворот, не дозволуваат такви лишки (некои манијаци проблематични, педофили, ситни болни мозоци) да го црнат лицето на тие криминалните кругови во затворите.
Па така,си го праќаат најперверзните послушници „да му приредат пречек“ на г-дин Педо... ИИи... така ... тие го пречекуваат едно месец дена на сите најболни и најперверзни начини што можат да му изнатекнат...6 Месеци затворска казна се доволни, пошто ретко кој успева да ја издржи тортурата подолго од 2 месеци.
И после се самоубиваат. Илиии...којзнае... можеби некој го насетил дека сака да се самоубие, па му помогнал од сесрце...(think):giggle
Но, секако, ништо не ја враќа среќата на тоа дете повеќе, но колку - толку тоа лишките си добиваат за заслугите!
Само да спомнам, муабетов не го зборам од памет туку беше тема на разговор со правник кој ова го знае дека се случува во пракса.
Колку само врска нема ова.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Не знам колку чувте/прочитавте, ама откриле некоја мрежа за родители-педофили кои си ги злоставувале сопствените деца и каде, за да влезеш во мрежата, треба да споделиш слика/видео каде вршиш обљуба врз сопственото дете, па потоа си споделувале слики и совети! :eek:
Мрежата имала над 3000 членови! Што фино...
Вилицата мислам дека ми падна. Кога родител, кој треба да го заштити детето, му го прави најлошото, не знам што останува за другиве.
Не смртна казна...овие да се одерат, да се потопат во солна киселина така одерени, па да се фрлат на животнине во Африка.
Што болни замисли имам па и јас, ама ме наежи. Одвратно. (:|
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Не знам колку чувте/прочитавте, ама откриле некоја мрежа за родители-педофили кои си ги злоставувале сопствените деца и каде, за да влезеш во мрежата, треба да споделиш слика/видео каде вршиш обљуба врз сопственото дете, па потоа си споделувале слики и совети! :eek:
Мрежата имала над 3000 членови! Што фино...
Вилицата мислам дека ми падна. Кога родител, кој треба да го заштити детето, му го прави најлошото, не знам што останува за другиве.
Не смртна казна...овие да се одерат, да се потопат во солна киселина така одерени, па да се фрлат на животнине во Африка.
Што болни замисли имам па и јас, ама ме наежи. Одвратно. (:|
Има подобар начин како да се казнат, тој што го кажа ти е многу брз и од солната киселина одма ќе умрат. Има нешто подобро.

Пример, се врзува "човекот" за стол и се зема голем стаорец и се става во кофа, кофата му се става на стомак на тој што е врзан и се загрева, полека. Стаорецот сакајќи да избега од оганот ќе почне да му копа во стомакот, мислејќи дека тоа е излезот. После неколку минути се одврзува "човекот" и тогаш може или да се одере како што кажа, или има една направа се вика head crusher, му се врзува главата на тоа и полека му ја правиш сол, нема ни влакно да остане.

После ова мислиш ќе им текне на други да прават вака? Не верувам. :)
 

Auditore

Староседелец
4 мај 2012
284
272
663
Wherever you want me to be
Искрено, мислам дека тоа не не` прави подобри од педофилите шо посакуваме такви болни работи за истите (иако и јас го посакувам истото), сепак добро е да се отстранат од општеството, но не да вадиме некаква лична сатисфакција од нивното мачење.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Има подобар начин како да се казнат, тој што го кажа ти е многу брз и од солната киселина одма ќе умрат. Има нешто подобро.

Пример, се врзува "човекот" за стол и се зема голем стаорец и се става во кофа, кофата му се става на стомак на тој што е врзан и се загрева, полека. Стаорецот сакајќи да избега од оганот ќе почне да му копа во стомакот, мислејќи дека тоа е излезот. После неколку минути се одврзува "човекот" и тогаш може или да се одере како што кажа, или има една направа се вика head crusher, му се врзува главата на тоа и полека му ја правиш сол, нема ни влакно да остане.

После ова мислиш ќе им текне на други да прават вака? Не верувам. :)
Не речи двапати. По азискиве села имам читано дека се практикуваат некои такви методи кога ќе се фати педофил - кастрација на суво и со 'рѓави предмети, ама па таму владее и легална продажба на малолетници за брак со старци, па оди најди логика. :D
Овде ние можеме само да си нагаѓаме и да се нервираме. Законот друго ќе им направи, мада најголемиот дел затвореници не се толерантни кон педофили, па најчесто ги средуваат зад решетки, им ги ваѓаат очите преку заден отвор. :giggle
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Да се прашував јас педофили немаше да постојат барем во нашава ни државичка , а ако ми дадат привилегии односно одврзани раце да ги искоренам да не постојат , нема ни да постојат ,а децата ќе може да одат секаде слободно без присуство на родител ...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: misterija

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
На камшикување да ги носат или на каменување
Какво камшикување, мене ме камшикуваа дома кога немаше да бидам мирен, ништо не е тоа. Само бесилка на сред плоштад, ништо друго.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: violetmoon and Loner