Скопје 2014 | Црнобело Форум

Скопје 2014

 • Подфорумот „Политика и политички настани“ се отвора со цел да се информираме и дискутираме за политичките збиднувања во Македонија и светот.

  Освен стандардните форумски правила, се молат членовите да:
  - Се држат настрана од својата пристрасност и да дискутираат во рамките на зададената тема, односно да ја држат дискусијата на соодветно ниво. Секое скршнување од истата ќе биде избришено и казнувано по потреба.
  - Не навлегуваат во конфликти околу политичките партии на кои (не) им се наклонети.
  - Секој обид за партиски активизам ќе биде санкциониран, а корисникот баниран.

  Пристап до овој подфорум имаат членови со над 50 мислења по останатите теми, односно членови чија цел не е ширење политичка пропаганда и нетрпеливост.

  Тимот на ЦрноБело форум се оградува од поддржување на било која политичка партија.

Дали ви се допаѓа проектот ,,Скопје 2014"

 • Да

  Гласови: 24 42.1%
 • Не

  Гласови: 33 57.9%

 • Вкупно гласале
  57

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,932
743
Има некој работи кој ми се допаѓаат, а некој не. Така да ми се допаѓаат музеите и другите работи, а против споменици што толку на едно место а не на повеќе места распоредени и против тие бродовите.. :S
 

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,636
5,811
1,153
29
Western Sky, Land of Oz.
Во глобала - не. Што е финтата со огромната пренатрупаност со споменици?? или со фасадите во барок или неокласицизам како и да е?? Со сплавовите на Вардар??? А и "фамозното" преименување на улиците кое веќе почна да создава етнички тензии?? Ако има единствено нешто што ми се допаѓа тоа е музејот и ништо друго.
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,271
9,113
1,683
не се согласувам со споменици....немаме патишта како што треба....па не нешто друго
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Stojne

iva89

Полноправен Член
27 февруари 2012
76
75
18
Во државава се ни е на место и средено само уште улиците остана да се сменат и се да биде како подмачкано :banghead
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Marick14

iva89

Полноправен Член
27 февруари 2012
76
75
18
Или на улица Епопеја на ножот ...божеее помагај :banghead
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Повеќе би сакал некој футуристички дизајн на Скопјево, онака малку да живне да добие резиме за град на младите.Вака со овој барок стил некако многу како да се уназадуваме.И така веќе сме уназадени и осакатени со многу работи уште барокот ни фалеше.
Не критикувам само тоа би било моја замисла како јас би го направил Скопје.Сеуште не може ништо да се збори затоа што сеуште проектот не е финализиран и сеуште не може да се добие целосна јасна претстава на нивната замисла.
 

smeker

Староседелец
9 март 2012
768
979
1,103
Скопје
Проектот Скопје 2014 е фантастичен.Искрено горд сум што сум Скопјанец. :D
 

Sesil

Староседелец
20 февруари 2012
300
230
1,043
Шо и дадоа парите во неповратна инвестиција - ги дадоа, али барем да имаше смисла тоа шо го правеа. Плоштадите секаде во свето се слика на едно, а не на 101 време како кај нас.
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky

TheKitten

Истакнат Член
3 март 2012
528
614
93
Се надевам само дека ќе ги разредат споменициве, мал ни е плоштадот за толку ;) Или нека направат уште поголем плоштад.
Се друго.. сеуште ми е добро. Ќе видиме како ќе биде кога ќе се финализира.