1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Селективност на полот пред раѓање

Дискусија во форумот 'Бременост' започната од Believe, 1 февруари 2013.

 1. alba

  alba Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2012
  Мислења:
  1,426
  Допаѓања:
  2,014
  Ај објасни зошто женско дете неможе да го продолжи презимето на таткото ?
   
  На Arkantos му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Hkakashi

  Hkakashi Староседелец

  Зачленет на:
  13 јуни 2012
  Мислења:
  1,543
  Допаѓања:
  1,697
  Епа ако га женско задржи презиме на татка њоњи деца немав, такој да дали после тебе ке ти га снема презиме или преко керку ти исто ти се фаќа па га губиш.
   
 3. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  А што е толку битно „презимето“? Не се побитни внучињата да ги гушнеш? Па неважно дали ти ги родила ќерка или снаа за син.
   
  На violetmoon му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Hkakashi

  Hkakashi Староседелец

  Зачленет на:
  13 јуни 2012
  Мислења:
  1,543
  Допаѓања:
  1,697
  Абе сакам си и унучиња и ако господ ми даде и праунучиња, ама такв сам сакам си га презиме. За ништо на свет не би га сменија.
   
 5. alba

  alba Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2012
  Мислења:
  1,426
  Допаѓања:
  2,014
  Ау душичке дали исто се фака доколку керката го задржи презимето незначи дека нејзините деца ке го носат само презимето на таткото и знаеш колку фамилии познавам каде децата се со различно презиме а сепак се едно семејство. Се се постигнува со договор и разумност ама ке разбереш има време едино ако не останеш оштетен со вакви свакања:zelen
   
 6. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
  Не ми се верува дека уште постојат затуцани мислења од типот сакам да е маж на тато и и што то знам не. Демек ако е машко или женско има разлика. Абре нека е здраво и живо па друго што сака нека е.
   
  На Legioner, smeker и $3Я3|\||)&p&†Y им се допаѓа ова.
 7. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,621
  Допаѓања:
  5,695
  Секогаш сум кажувала какво и да е само да е живо и здраво. Кога забременив потајно имав голема желба да имам ќерка а и маж ми исто и ни се исполни желбата:igra.
  Е сега кога ќе имам второ дете ако даде Господ мене ми е сеедно какво ќе биде и пак да е девојче ќе го сакам најмногу на свет.
  А приметувам дека маж ми сака второто да е машко,ама не ми признава.
  Што се однесува до презимето,тоа е најмалку важна работа,јас го задржав моето ама понатака не знам дали некој ќе го продолжи а и не ми е битно.
   
  На Arkantos, alba, Legioner и уште 2 други им се допаѓа ова.
 8. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  Не ги сфаќам тие луѓе со изобличени размислувања и што убиваат невини деца.Жалосно !!!
  Во идинина сакам и голема желба ми е да имам 3-4деца нека бидат живи и здрави.А дали ќе бидат женски или машки не ми важно тоа.Само знам дека ќе ми бидат се на светот и дека се ќе направам за нив :)
   
  На violetmoon му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
  мислам веќе ти одговорив погоре види го мојот прв коментар тука е одговорот
   
 10. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  мене не мие многу важно дали е машко или женско само здраво и живо да е др не е важно..:)
   
  На violetmoon и Caci им се допаѓа ова.

Сподели: