Селективност на полот пред раѓање | Црнобело Форум

Селективност на полот пред раѓање

Primrose

Староседелец
14 февруари 2012
683
1,287
1,093
your nightmares....
Се сеќавам дека наставникот по биологија во основно ни кажуваше за некој кој избегал од дома затоа што му се родило женско... :rofl
 

Badgirl

Староседелец
4 јануари 2013
1,477
3,258
1,133
26
Najubaviot grad ------> SKOPJE :D
Јас неможам да ги сватам таквите луѓе кои убиваат невино дете,затоа што е женско :x
Не е важно дали е машо или женско,само нека е живо и здраво...:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: smeker

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,107
1,133
Кога веќе си се одлучил да имаш дете, кога веќе се чувствуваш спремен да го гледаш, посакувај само да е здраво и живо зошто многумина го немаат ни тоа, а тие уште па бираат дали да било машко или женско.Цени го она Бог што ти го дарил, сакај го, гледај го, чувствувај го како дел од себе.А тоа дали ќе го напушти домот ко ќе порасне, па и машко и женско да е во денешно време повеќето тежнеат кон самостоен живот со своето семејство.
За абортусот апсурдно ми е и да коментирам, тоа е за мене еднакво на убиство со умисла, во никој случај не го оправдувам тоа, барем во денешно време сите се свесни за последиците а и за начините како да се спречат тие последици така да, ако не знаеш подобро не експериментирај па на 16год. памперси да менуваш.
 

WolfGirl

Староседелец
21 јуни 2016
215
136
1,053
Јас имам и ќерка и син . Во текот на двете бремености ме прашуваа што сакаш да биде машко или женско ? Велев абе живо и здраво да е . Кога веќе се откри полот на бебето маж ми жив радосен , прво па машко , си велев овој женски деца ич нема да сака . Но кога ни кажа докторот дека второто ќе биде девојче се израдува исто колку и за синот . Не очекував таква реакција од него , искрено ме изненади позитивно . Кога се роди ќерката прослави повеќе отколку за синот . Па и сега после година ипол повеќе трча по ќерката отколку по синот . На двајцата им прави ќеиф , но на ќерката повеќе . Додека пак јас сум построга и со двајцата .