1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Селективност на полот пред раѓање

Дискусија во форумот 'Бременост' започната од Believe, 1 февруари 2013.

 1. Primrose

  Primrose Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  680
  Допаѓања:
  1,288
  Се сеќавам дека наставникот по биологија во основно ни кажуваше за некој кој избегал од дома затоа што му се родило женско... :rofl
   
 2. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
  Јас неможам да ги сватам таквите луѓе кои убиваат невино дете,затоа што е женско :x
  Не е важно дали е машо или женско,само нека е живо и здраво...:)
   
  На smeker му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Сара.13

  Сара.13 Староседелец

  Зачленет на:
  13 ноември 2012
  Мислења:
  1,260
  Допаѓања:
  3,107
  Кога веќе си се одлучил да имаш дете, кога веќе се чувствуваш спремен да го гледаш, посакувај само да е здраво и живо зошто многумина го немаат ни тоа, а тие уште па бираат дали да било машко или женско.Цени го она Бог што ти го дарил, сакај го, гледај го, чувствувај го како дел од себе.А тоа дали ќе го напушти домот ко ќе порасне, па и машко и женско да е во денешно време повеќето тежнеат кон самостоен живот со своето семејство.
  За абортусот апсурдно ми е и да коментирам, тоа е за мене еднакво на убиство со умисла, во никој случај не го оправдувам тоа, барем во денешно време сите се свесни за последиците а и за начините како да се спречат тие последици така да, ако не знаеш подобро не експериментирај па на 16год. памперси да менуваш.
   
  На Taa Sum.., Arkantos и $3Я3|\||)&p&†Y им се допаѓа ова.
 4. WolfGirl

  WolfGirl Староседелец

  Најактивен член

  Зачленет на:
  21 јуни 2016
  Мислења:
  203
  Допаѓања:
  123
  Јас имам и ќерка и син . Во текот на двете бремености ме прашуваа што сакаш да биде машко или женско ? Велев абе живо и здраво да е . Кога веќе се откри полот на бебето маж ми жив радосен , прво па машко , си велев овој женски деца ич нема да сака . Но кога ни кажа докторот дека второто ќе биде девојче се израдува исто колку и за синот . Не очекував таква реакција од него , искрено ме изненади позитивно . Кога се роди ќерката прослави повеќе отколку за синот . Па и сега после година ипол повеќе трча по ќерката отколку по синот . На двајцата им прави ќеиф , но на ќерката повеќе . Додека пак јас сум построга и со двајцата .
   

Сподели: