1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Светско првенство во фудбал, Бразил 2014

Дискусија во форумот 'Спорт' започната од Outrider, 18 мај 2014.

?

Ваш фаворит за освојување на титулата:

Затворена анкета 18 јуни 2014.
 1. Бразил

  7.7%
 2. Шпанија

  26.9%
 3. Холандија

  3.8%
 4. Германија

  23.1%
 5. Италија

  11.5%
 6. Уругвај

  3.8%
 7. Аргентина

  0 глас(а)
  0.0%
 8. Англија

  7.7%
 9. Франција

  7.7%
 10. Португалија

  0 глас(а)
  0.0%
 11. Босна и Херцеговина

  0 глас(а)
  0.0%
 12. Белгија

  7.7%
 1. Дејмон

  Дејмон Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  455
  Допаѓања:
  650
  Ај мајке ти, дај ми извор за ова. Или ти работиш во ФИФА па само ти знаеш дека ќе се суспендирани?
  Не тресете зелени безвезе.
   
 2. Onkel

  Onkel Староседелец

  Зачленет на:
  14 мај 2014
  Мислења:
  77
  Допаѓања:
  82
  Зошто ја спомнуваш мајка ми? :) Напишав само што прочитав на Екипа. Сега незнам колку е веродостојна оваа информација, ама јас напишав најверојатно,затоа што ке биде под истрага од фифа поради сомнеж за местење на утакамицата со Шкотска.
  Јасно се гледа дека голманот сам ја фрли топката во својата мрежа.

  И најдосаден клише муабет е тој за тресење зелени :zelen Биди покреативен друг пат.
   
 3. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Белгија си поигра некни со полупрофесионални фудбалери, но ќе ги видиме со посериозна екипа. Имаат многу јаки играчи како индивидиуалци, но ќе видиме дали тие функционираат и како тим.
   
 4. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Ќе го видиме Паулињо, ете пред некој ден Сколари рекол дека ќе го стави прва постава на светско и Паулињо шокиран од тоа се скинал од плачење :D
  http://www.mirror.co.uk/sport/football/world-cup-2014/world-cup-2014-paulinho-brazils-3615318

  Белгија нема тим на хартија, има на терен, на хартија се јаки Србија и слични на нив...а дали е ова најдобра белгиска екипа евер е прашање, и порано имале добри селекции имаат полуфинале на светско играно и финале на европско, најбитно прашање кога станува збор за оваа генерација играчи не е дали ќе играат финале туку со кој ќе играат финале :kafe
   
 5. Дејмон

  Дејмон Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  455
  Допаѓања:
  650
  It's an expression ffs.
  Има разни статии низ интернетов инаку, последна беше дека ќе имало истрага на групата Ф, групата каде што нели се наоѓа и Нигерија но ништо такво од исфрлање. Ма да не ми е веродостојно ова.
  Неможе 10 дена пред првенство да исфрлат репрезентација, нема логика.
  Мечот помеѓу Шкотска и Нигерија, моментално е истражуван од СФА, односно Шкотската фудбалска федерација. ФИФА седи мирна засега, нема ни изјава дадено за мечов.
  Не сакав да сум креативен. Хех.
   
 6. Ана-Каренина

  Ана-Каренина Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  998
  Допаѓања:
  1,749
  Едвај чекам да почне светското. Мој фаворит е Германија имаат страшен состав.
   
 7. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  http://www.theguardian.com/football/2014/jun/02/fifa-world-cup-2022-vote-qatar-bribery-claims

  What a surprise ! Цел свет беше уверен дека светската фудбалска сила со голема традиција, јаки стадионишта и милион жители Катар го добиле поштено а тоа мито и корупција :^)
  Русија доби пред Англија (дури и пред Белгија!) и Катар пред Австралија и САД? Extremely legit.
   
 8. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Meanwhile ја нема мачката и глуфците оро играат :D

  European football's newest member Gibraltar recorded their first ever victory with a 1-0 win against Malta.

  http://www.bbc.co.uk/sport/0/football/27710670
   
 9. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Валенсија мирен ама ко че здиви џоа Хулк. :D
   
 10. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Гледам на вики кои земји освојувале медали на СП...and it`s awkward...

  1930 - 1.Уругвај 2.Аргентина 3.САД :eek:
  1934 - 1.Италија 2.Чехословачка (wasntme) 3.Германија
  1938 - 1.Италија 2.Унгарија(think) 3.Бразил
  1950 - 1.Уругвај 2.Бразил 3.Шведска
  1954 - 1.Германија 2.Унгарија:x 3.Австрија :ladno
  1958 - 1.Бразил 2.Шведска 3.Франција
  1962 - 1.Бразил 2.Чехословачка :pusi 3.Чиле :patos
  1966 - 1.Англија 2.Германија 3.Португалија
  1970 - 1.Бразил 2.Италија 3.Германија
  1974 - 1.Германија 2.Холандија 3.Полска :frantic
  1978 - 1.Аргентина 2.Холандија 3.Бразил
  1982 - 1.Италија 2.Германија 3.Полска (:|
  1986 - 1.Аргентина 2.Германија 3.Франција 4.БЕЛГИЈА :wavespin
  1990 - 1.Германија 2.Аргентина 3.Италија
  1994 - 1.Бразил 2.Италија 3.Шведска
  1998 - 1.Франција 2.Бразил 3.Хрватска (drunk)
  2002 - 1.Бразил 2.Германија 3.Турција(puke)
  2006 - 1.Италија 2.Франција 3.Германија
  2010 - 1.Шпанија 2.Холандија 3.Германија

  На Шпанија титулата им е прв медал евер, Холандија три пати на чекор до титула, Азија, Африка и Океанија заедно имаат нула медали а Конкакаф една :)(САД)... денес бизарни екипи како Полска или Унгарија некогаш биле фактор...


  (worried);(;(;(
   
  #50 Outrider, 6 јуни 2014
  Последна промена: 6 јуни 2014
  На existence му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: