Светско првенство во фудбал, Бразил 2014

Ваш фаворит за освојување на титулата:


  • Вкупно гласале
    26
  • Poll closed .

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Тој и Фелаини не може да не се приметат ако играат, некој им соопштил дека фризот, хит на летната модна сезона во 1973 or something е магнет за женски или нешто слично...Лукаку паметно дете, се потшишал :zelen
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Фелаини=Самсон :zelen Интересно ама за Белгија игра подобро отколку на клупско ниво, со редовните лакти и понекој бокс и хедбат ...
Штета што се повреди тенкот (Бентеке) тешко се поместува од позиција, стара школа нешто како апгрејдиран Хески :zelen
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Нормално дека ќе игра подобро за репрезентацијата. Има за што да игра, има барем стимул. Со Манчестер заглави ептен, дури и да сакаше да се покаже во добро издание трудот ќе беше јалов (на улица го викавме тоа „играње за слава“).
Мене ми е криво што не се повреди Нејмар па ќе треба да гледам како се тркала по тревата затоа што многу јако дишат дефанзивците.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Нормално дека ќе игра подобро за репрезентацијата. Има за што да игра, има барем стимул. Со Манчестер заглави ептен, дури и да сакаше да се покаже во добро издание трудот ќе беше јалов (на улица го викавме тоа „играње за слава“).
Мене ми е криво што не се повреди Нејмар па ќе треба да гледам како се тркала по тревата затоа што многу јако дишат дефанзивците.

Во идеално сценарио Бразил и Уругвај би изиграле пријателска и Суарез би го обзеле канибалистичките нагони, би му скинал уво на Нејмар со што би бил суспендиран :zelen двајца дајвери помалку...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: existence

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Карим Бензема не е во репрезентацијата? Мангала не е во прва постава? Чудна тактика оваа на Дешам, ипак подобра од тактиката на Лорен кој не ги викна стандардните првотимци.
 

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,567
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината
ова првенство очекувам Белгија да изненади бааѓи...пошто имат добар репрезентативен тим...
а за освојувач....па Шпанија според мене се како фаворит...Франција,Германија и Бразил мои претпоставки за фаворити за финале
Холандија имат тим само мислам дека нема ништо да направат...иако би сакал да ги гледам понатаму
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
E вака и на светско да се покажат. Жиру прв стрелец, Кошиелни најдобар дефанзивец и пак ќе ја пеам Марсељезата :D
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Карим Бензема не е во репрезентацијата? Мангала не е во прва постава? Чудна тактика оваа на Дешам, ипак подобра од тактиката на Лорен кој не ги викна стандардните првотимци.

И Насри го нема...:^)