Светско првенство во фудбал, Бразил 2014

  • Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Ваш фаворит за освојување на титулата:


  • Total voters
    26
  • Poll closed .

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Првин Фалкао, после тоа Волкот, па Рибери, Ројс, ван дер Варт, Бентеке сега и Чембрлејн? Што е со овие повреди пред првенството? Не се сеќавам претходно да се случувало вакво нешто. Дали УЕФА и домашните првенства претераа со тесниот распоред и утакмици на речиси секои четири дена?
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,725
5,266
1,183
Disco
Првин Фалкао, после тоа Волкот, па Рибери, Ројс, ван дер Варт, Бентеке сега и Чембрлејн? Што е со овие повреди пред првенството? Не се сеќавам претходно да се случувало вакво нешто. Дали УЕФА и домашните првенства претераа со тесниот распоред и утакмици на речиси секои четири дена?
Most likely... а и овие припремните утакмици не се баш шега....вчера Белгија играше со Тунис, почна да истура град (и тоа град со големина на тениско топче) па ја прекинуваа после пак лизгаво никакво, еден старт и отиде нога...
Ако се додадат и играчи кои од мистериозни причини не се повикани (Тевез, Насри, Тери etc) не е на арно :unsure
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Машката вештерка од Гана ги прави сите oвие работи. :zelen
 

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,007
3,215
1,143
Првин Фалкао, после тоа Волкот, па Рибери, Ројс, ван дер Варт, Бентеке сега и Чембрлејн? Што е со овие повреди пред првенството? Не се сеќавам претходно да се случувало вакво нешто. Дали УЕФА и домашните првенства претераа со тесниот распоред и утакмици на речиси секои четири дена?
Се поверојатно е дека и Роналдо нема да игра заради повреда. Ке се обиделе да го оспособат до 16 Јуни, то ест за првиот меч на Португалија.