Сакате ли Чет на форумот?

Сакате ли Чет на форумот?

  • Да

    Гласови: 40 51.3%
  • Не

    Гласови: 38 48.7%

  • Вкупно гласале
    78
  • Poll closed .
Статус
Затворена за нови мислења.

Antares

Староседелец
11 мај 2012
468
413
663
31
Pax Terra
Не знаеш интересното овде е што сигурно гласаат личности кои не се замараат за ништо нити за дискусии нити за ништо. Од 30 личности, 10 само искоментираа зошто сакаат чат. Ццццц, не се става анкета прво, прво се разговара потоа анкета. Сега читат прво мислење и директно се одлучува, не се размислува. Секоја чест на исклучоци, кои си размислиле и си гласале за да бидејки се убедени дека треба:).
 

fantina

Истакнат Член
29 април 2012
112
163
343
(facepalm)
Некои премногу сериозно ги сфаќаат форумите.
Луѓе ова стварно е место за дружење, ама не и единствено. Мене ми е сосема сеедно дали некој ќе ме оговара на чет или по теми или не.
Тоа што го напишала Electra е точно од А до Ш, но сеедно ми е што ќе се случува се додека не ми рчка некој во приватноста.
Јас си гласав за, затоа што не би ми сметал чет ако админите одлучат, но знам дека ретко ќе го користам или ич.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: True_Blood

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Case closed.

Нејќу да испаднам дека демек се улизувам сеа, ама ваков одговор се бараше. (bravo)

n.b. Ме интересира сеуште која е добрата страна на четот (од оние што го прифаќаат)

Нема добра страна.
 

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Дека сега не си се делат „кланови“, фаци што се улизуваат, ликови што појма немаат шо праат тука освен да си најдат другарче...и тако даље, па четов ќе биде откровение.

Колку тоа само заозбилени персони проникнаа, што наеднаш го осетија форумов као говорница за сериозни дебати просто да се чудиш...ако да им ги разгледаш мислењава, 80% им се у поздрави и честитки.

(puke)

Шо се мене тиче, со чат или без него исто ми се фаќа.
А за Фемина, пошто беше спомната, тие кланови беа формирани многу пред чатот, дискусиите НИКАД не се намалија, а чатот беше посетен најактивно во полноќните саати коа претежно се нема баш воља за дискусии...

И точно ова не е мирц канал, апсолутно дека не е, само што не гледам баш разлика дека сеа нема суптилни чат дружби по теми и тако даље...
Мене на крајот најискрено, ова почна да ми личи ко некоја блага фрустрација, прикриен страв, дека на чат ќе се задружат повеќе, па до сега омилените форумџии што попуваат на темите ( у попување се класифицирам и јас наравно :D) нема да бидат веќе омилени, па не дај може можеби и запоставени.И некако ќе се најдат у втор план со нивното виско ај кју и елоквентност...(think)
Завршувам дискусија тука. Пријатно.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: fantina

Angiie

Истакнат Член
16 февруари 2012
506
639
93
Не, не и не..и пак не.
Зошто бе секој форум се стреми да стане фејзбук? Па лајкови, па профили, па чет.
Навистина не гледам некоја потреба за чет на форумот. Има доволно теми во Кафе-муабети, плус приватните пораки и пораките на профил тука ви се (think)
 

ZmajChe

Истакнат Член
21 март 2012
937
2,068
93
Мислам дека нема потреба од чет... го кажав тоа и пред некој ден, ем ќе се изгуби смислата за форум, ем нема да е вака интересно.. и налет тоа 500 души ко ќе пишуваат истовремено, на ништо нема да личи .. :S
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: lady_blue and JaMi

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Може ми се 90 посто од постовитее поздрави и честитки ама сепак се на теми на форумот.
Може мене живото ми е преполн со сериозни работи па форумот си го користам за место на кое наместо да дадам 100 денари на радио за да поздравам некого,овде ке си поздравувам за без пари а кога ке имам време и воља ке си ги препрочитам а може и нешто напишам на другите теми:wub
Сепак тоа не ме ограничува да си го искажам моето мислење околу чатот,и не дека ако се воведе ке ми пропадне светот.
Ако сакам да си упатувам поздрави ичеститки на чат ке одам на таквите канали кај шо нема теми за историја,психологија,бакнеж за членот над мене и слично.
 

Hexasto

Истакнат Член
16 февруари 2012
1,095
1,633
113
Македонија
абе шо знам..поарно да го има него да го нема :)..па ако не ти се седи на чет немора да седиш и тоа е тоа :)..ма да искрено мислам дека ке делува на посетеност на форумот и на дискусиите, ке опаднат малце претпоставувам не дека сеа се нешто пичку матер развиени али ипак..
 
Статус
Затворена за нови мислења.