Сакате ли Чет на форумот?

Сакате ли Чет на форумот?

 • Да

  Гласови: 40 51.3%
 • Не

  Гласови: 38 48.7%

 • Вкупно гласале
  78
 • Poll closed .
Статус
Затворена за нови мислења.

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,204
423
Дома пред Пц
за да има еден глас повеќе...значи мнозинството побеџује...тие шо несакаат чат нека го акнат на офлајн и така нема да имаат чат :zelen
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

ShakaZulu

Староседелец
19 февруари 2012
431
886
1,103
ПОчнувам да мислам дека единствена опција форумот да се спаси од од офф-топици во теми кои не ги заслужуваат е да се стави меч со две оштрици = чет.
Ситуацијата е таа, или ќе се ризикува да форумот забега тоталка со тоа што сите ќе четуваат наместо да дискутираат низ темите или ќе почнат сите тресења глупости навака натака да ги концентрираат на четот а во темите си пишуваат само за тоа што се...
Искрено мислам дека нема тема која има 10-15 или повеќе мислења а да нема бар најмалку еден подобранец во неа по страна ...
 

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Јас уште неам гласано. :zelen
Сакам да прашам дали четот би бил како порано шо беа на Точка и 365 (на Точка мислам уште дека има, само многу покатастрофална верзија од таа пред 4-5 години) или тука на форумот некаде ќе стои, на пример како на фб - долу десно?
 

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,758
2,401
1,133
www.crnobelo.com
Јас уште неам гласано. :zelen
Сакам да прашам дали четот би бил како порано шо беа на Точка и 365 (на Точка мислам уште дека има, само многу покатастрофална верзија од таа пред 4-5 години) или тука на форумот некаде ќе стои, на пример како на фб - долу десно?
Kако на фб.
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Nightmare_f

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,758
2,401
1,133
www.crnobelo.com
Да. И групно и посебно.
Плус би имало интеграција со Фејсбук четот, значи на едно место би ги имале контактите и од Фејсбук и од Форумот :)
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: fantina and Mila Kunis

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,347
113
Софија
Да. И групно и посебно.
Плус би имало интеграција со Фејсбук четот, значи на едно место би ги имале контактите и од Фејсбук и од Форумот :)

Јас не се уклучувам на чат. Офлајн ќе сум цело време.
 

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Да. И групно и посебно.
Плус би имало интеграција со Фејсбук четот, значи на едно место би ги имале контактите и од Фејсбук и од Форумот :)


Пак ќе кажам.Навистина многу ќе се изгуби смислата за форум.
Ако веќе толку бараш интеграција со фб, тогаш направете група на фејсбук и таму четувајте.
 
Статус
Затворена за нови мислења.