Сакате ли Чет на форумот?

Сакате ли Чет на форумот?

 • Да

  Гласови: 40 51.3%
 • Не

  Гласови: 38 48.7%

 • Вкупно гласале
  78
 • Poll closed .
Статус
Затворена за нови мислења.

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,426
9,136
1,683
Кушкундалево
Јас сметам дека доколку има чет на форумов дискусиите ќе опаднат многу. Ако сака некој чет побогу има скајп, мсн, ете и фејкбук има. Сметам дека треба да се задржи смислата на зборот „Форум“.
 

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Јас сметам дека доколку има чет на форумов дискусиите ќе опаднат многу. Ако сака некој чет побогу има скајп, мсн, ете и фејкбук има. Сметам дека треба да се задржи смислата на зборот „Форум“.

Па сигурно на чет нема на некој да му пишуваш за мистерии или за мода или за филозофија ...
Малку ме замисли сега изкрено, ама може ќе биде интересно...кој знае како ќе биде Чет на форум, (think)
сигурно ќе биде забавно...:zelen
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,426
9,136
1,683
Кушкундалево
Па сигурно на чет нема на некој да му пишуваш за мистерии или за мода или за филозофија ...
Малку ме замисли сега изкрено, ама може ќе биде интересно...кој знае како ќе биде Чет на форум, (think)
сигурно ќе биде забавно...:zelen
Но ако сакаш со некој да „четуваш“ побарај му скајп, мсн и сл. и таму четувајте. Не сакам форумов да стане чет сервис, сакам да биде форум..
 

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Но ако сакаш со некој да „четуваш“ побарај му скајп, мсн и сл. и таму четувајте. Не сакам форумов да стане чет сервис, сакам да биде форум..

Јас сум воздржана, исто ми се фаќа....
како ќе одлучи мнозинството на членови така нека биде..
 

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Јас сметам дека доколку има чет на форумов дискусиите ќе опаднат многу. Ако сака некој чет побогу има скајп, мсн, ете и фејкбук има. Сметам дека треба да се задржи смислата на зборот „Форум“.
Неможе да се дискутира на темите на чет...
А и онака имаме група за луѓе само од форумот на фб па тамо сме на чет 23/7....
Зашто тој чет да не биде на форумов :^)
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: 84 sk_Y ^_- and ipopovski

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,426
9,136
1,683
Кушкундалево
Неможе да се дискутира на темите на чет...
А и онака имаме група за луѓе само од форумот на фб па тамо сме на чет 23/7....
Зашто тој чет да не биде на форумов :^)
Грешка ме сфати. Со тоа што би имало овде чет, сите ќе бидат зафатени со четот, а дискусиите ќе опаднат.
 

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Неможе да се дискутира на темите на чет...
А и онака имаме група за луѓе само од форумот на фб па тамо сме на чет 23/7....
Зашто тој чет да не биде на форумов :^)

која е таа група што не ја знам :^):cenzura
 

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Грешка ме сфати. Со тоа што би имало овде чет, сите ќе бидат зафатени со четот, а дискусиите ќе опаднат.
Ама ние и онака имаме група..и тамо сме на чет...исто се фаќа...
Само место на фб четот да биде на форум...
Сепак и групата на фб е затворена и е за луѓе само од форумот :zelen

која е таа група што не ја знам :^):cenzura
Како не ја знаеш? :eek
Па ја имаше во темите...
Ако сакаш ке ти пратам линк во ПП :)
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Kitty
Статус
Затворена за нови мислења.