Сакам да ти кажам.... (љубовна исповедувачница)

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
tumblr_m8qui7DPIa1r88e5eo1_500.jpg

Ај чао
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Nighty and Rosana

Photographer

Amoureux
23 февруари 2012
482
1,394
1,093
никогаш во животов не ми било потешко од денес....ме пренервира....
 

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
Постојат луѓе од кои не можеш тек така да се откажеш...Луге кои ти се се на светот.
Луге кои те исполнуваат..
Во врска со тебе се менувам исто како годишните времиња...Дури ми е срам (facepalm)
Ме одвракаш секогаш од помислата да отидам на друго место...да заминам во други прегратки..
Не знам што ми се случува со тебе,не можам да објаснам,и да сакам не можам.
Го барам одговорот секаде...Барам некој да ми објасни,да ми каже дека само си ми опсесија...
Не верувам...Ти си ми нешто повеке...Зракот сонце во мрачниот ден...мојата душа и месечина...Мојата радост и срека...Моето се.
Но...иако сме на таа пријателска база,мене ми е сеедно...веке ми е сеедно...
 

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Се загледав во твоите очи.
Го забележав сјајот кој зрачи од нив.
Тие говорат без зборови..
Приказни раскажуваат... и сакам..
Сакам да ги читам тие приказни..секој еден детал сакам да го знам..
И ништо,
ама баш ништо да не пропуштам..
Тие ме носат во еден друг свет.
Во светот на фантазијата и љубовта..
 

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,636
5,812
1,153
31
Western Sky, Land of Oz.
Во последно многу сакам да ти кажам а малку имам да ти понудам.

Сакам да ти кажам дека ми фалат големи разговори во ситните саати.
Сакам да ти кажам дека ми фали чајот од камилица, бидејќи само тој успеваше некогаш да ја заспива среќната јас дури наутро во зори.
Сакам да ти кажам дека ми недостига апсурдната љубомора која надвиснуваше над мојата глава без причина.
Сакам да ти кажам дека понекогаш им завидувам на другарките кога ги прават оние муабети, зошто јас немам за кого да ги правам.
Сакам да ти кажам дека колку и да се потсмевам на патетичната романтика, понекогаш пеколно ми треба за да знам дека на некого му значам на овој свет.
Сакам да ти кажам дека го нема она место каде што можам да отидам после тежок ден, да молчам и да гледам во нечии очи зошто знам дека се ќе биде добро.
Сакам да ти кажам дека ми е здосадено од лажното ,,добра сум" зошто навистина не знам дали некогаш и ќе биде подобро.
Сакам да ти кажам дека ми е смачено од бегањето кога ќе се најдам во друштво на некој пар, а немам кај кого да одам.
Сакам да ти кажам дека ми е криво што сум идиот и ги избегнувам луѓето од страв да не ми станат блиски, зошто сите блиски ме напуштаат.
Сакам да ти кажам дека сум уморна од пробување да ги средам сите работи, зошто се сомневам дека некогаш ќе можат да се средат.
Сакам да ти кажам дека доста е , сакам повеќе да се смеам иако сум емоционално оштетена.
Сакам да ти кажам дека сум жедна да пијам љубов, без трошка срам, без трошка страв дека ќе зажалам некогаш поради тоа.

Но пред се' на сакам да ти кажам ништо, само да те гушнам силно...И ти ќе разбереш без да изустам ниту еден збор.


 

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
Начинот на кој што зборуваме јас и ти...
Начинот на кој што ми недостигашшш...
Како ли да продолжам да опишувам?
Ми велиш...Сакам да дојдам...И јас сакам.
Но како ке те гледам во очи знаејки дека чувствувам нешто за тебе?
Повеке од сигурна сум во тоа...
И нека стои,нека гори љубовта во мене.
 

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,491
1,123
Скопје
Не знам како да те тргнам од срцево, жими мене не знам. Сакам да си само минато на кое со насмевка ќе се сеќавам зошто било убаво додека траело, ама не. Ти си минато кое живее во мојата сегашност, минато кoе ме прогонува.. или јас го прогонувам него...
Сакам да заборавам, да почнам од почеток, со некој друг, некаде на друго место... ама колку и да се обидувам ти си тука...
длабоко во срцево.. тука си.. ти и твојата насмевка...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Photographer and Rosana