1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Сакам да ти кажам.... (љубовна исповедувачница)

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Saladin, 23 февруари 2012.

 1. Just Perfect

  Just Perfect Активен Член

  Зачленет на:
  3 април 2013
  Мислења:
  137
  Допаѓања:
  120
  сакам да ти кажам..ма не сакам ништо да ти кажам... сакам да си ќутам цело време..потполно ненаспана и во полупијана состојба ...
  роденденот ми беше прекрасен..најубав .. совршен...
   
  На Luckky и МериСелест им се допаѓа ова.
 2. МериСелест

  МериСелест Староседелец

  Зачленет на:
  24 април 2012
  Мислења:
  2,007
  Допаѓања:
  3,215
  Како кукарача ке ја згазам eeeeeeeej :|
  Лута сум ти |-(
   
  На Photographer му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Photographer

  Photographer Amoureux

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  480
  Допаѓања:
  1,393
  2be or Not 2be. Прашање е сега? Има толку малку до целта, толку е малку, а многу е далеку... Спремен сум, пукај.
   
  На Lillian му/ѝ се допаѓа ова.
 4. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  ми фалиш......
  онака многу.....најмногу.....
   
  На Photographer и Lena им се допаѓа ова.
 5. i_wanna_fly

  i_wanna_fly Староседелец

  Зачленет на:
  25 јули 2012
  Мислења:
  649
  Допаѓања:
  848
  You're killing me slowly. You don't know that, do you?
   
  На Rosana и Lena им се допаѓа ова.
 6. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,154
  Допаѓања:
  7,681
  Прекрасно е што постоиш.
  Прекрасно е што дозволи да те знам.
  Што ми дозволи да навлезам во длабочините на твојата душа.
  Убаво се чувствувам таму.
  И не сакам да си одам..од тоа за мене магично катче.
  Катче каде постојам само за тебе.
  Постојам да ја наслушнувам песната која ја пееш.
  Да ги слушам твоите зборови.
  Да го слушам твоето срце..
  И да!тоа е доволно.
  Тоа се ќе ми каже..зборовите и не се потребни.
  Останувам таму..
  Те сакам од дното на моето постоење.
   
  На WomanInRed, Photographer, Luckky и уште 2 други им се допаѓа ова.
 7. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,625
  Really I do detest this feeling when it`s seen yet unspoken.
  It vexes me and my entire harmony of thoughts, turning them into perplexities of aggravation, intimidation and heedlessness.
   
  На Lena и Ночной охотник им се допаѓа ова.
 8. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Are you gonna make up your mind someday ? Come on .. just tell me already. I'm tired of waiting. You're changing your mind every 2 seconds -.-
   
 9. Марија

  Марија Poétesse

  Зачленет на:
  14 април 2012
  Мислења:
  1,146
  Допаѓања:
  2,490

  ќе го прави тоа се додека не порасне: )
   
  На Photographer и $3Я3|\||)&p&†Y им се допаѓа ова.
 10. Photographer

  Photographer Amoureux

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  480
  Допаѓања:
  1,393
  Прекрасна вечер, одамна не сме поминале вака добро, заборавив како беше...
   
  На babyface, Bum-Bum, monika88 и уште 1 член му се допаѓа ова.

Сподели: