Сакам да ти кажам.... (љубовна исповедувачница)

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,491
1,123
Скопје
Пoсле тебе мразам ветувања, ги мразам никогаш и засекогаш.
Зaшто ми вети никогаш нема да ти здосадам, и никогаш нема да си отидеш...
Зашто ми вети засекогаш... засекогаш ќе ме гушкаш....
Колку далеку сме од тие засекогаш и никогаш нели?
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Те забележав денес оддалеку додека брзав по студената улица. Се обидов на секаков начин да те избегнам, надевајќи се дека погледите не ни се пресретнаа. Проблемот е не затоа што те видов со него, туку затоа што те видов тебе.
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Ме победи денес...секоја чест...ништо не изгубив...можеби малце самодоверба
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Photographer

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Како тројанер, се всели во мојата глава
и
неможам да се опоравам од тебе..
Ме пратиш како сенка во соништата,
го слушам твојот глас додека спијам како ехо одекнува твоето "те сакам".
На моменти ми доаѓа да оставам се,да дојдам и да бидам барем еден, еден единствен ден,
еден единствен момент со тебе, до тебе..
Само да те гушнам, да го почуствувам твоето срце, да го осетам твојот мирис,
да те погледнам во очи...
И повторно да се вратам во секојдневието.
Ќе биде доволно, ќе се хранам од споменот на тебе..
Но, како после тебе?
Како без тебе?
Ни вака ни така.
Никако.
 

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,611
1,123
Само сакам да те видам, ништо друго, тоа ми е единствената желба во моментов, се би дала за тоа... Знам дека се ќе си дојде само по себе после наредното наже гледање, затоа што уште се сакаме, неизмерно многу, безусловно, безгранично, безрезервно... Зашто си тоооолку далеку Роналд? Само да те видам набрзо, знам дека се ќе биде во ред, сигурна сум, само да те видам, одма ќе те прегрнам најсилно на целиот свет, и ти мене, знам, и никогаш, ама баш никогаш повеќе нема да те пуштам да си отидеш, знам дека и ти мене веќе никогаш нема да ме пуштиш да си заминам, како тогаш кога се збогувавме во Њу Јорк на железничката... Не требаше да те пуштам да си одиш, ама мораше, јас морав да си се вратам дома :( Те сакам и ме сакаш, знам дека ќе издржиме уште 2-3 месеца за да пак се видиме и пак да бидеме заедно, но сега засекогаш, неможам да издржам да сум пак без тебе, болно е...
 

Rosana

Староседелец
24 јуни 2012
267
499
1,063
сакам да ти кажам дека до сега незнаев дека ти си ми бил лекот за моите нервози ама денес конечно дознав:unsure леле само како без изнервирана а ти ме смири само со твоето присуство, само онака шо те почуствував дека си блиску до мене и да твојот поглед :sreken ааааа ама само како паѓам на тие твој плави очи :rolleyes: преубо си поминав денес а знаеш ли зошто? Затоа што ти ми го исполна денот со насмевки по се она шо ми се случе. Кога погледите ни се сретнаа незнам едноставно заборајв на сето лошо, на тоа што без изнервирана буквално на се! уживав во тоа како ти ме гледаш со таков поглед. Ти денес ме напрај да се осетам толку радосно, исполнето дури ми иде да вреснам од толкава среќа :D Те сакам! ма не јас те ОБОЖАВАМ (inlove) (hug)
 

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,491
1,123
Скопје
Досадна сум си и на себе веќе. Досадна од истите чувства и мисли.
Но се обидувам љубов моја, се обидувам да продолжам понатака, сретнувам нови луѓе, излегувам и знаеш што?
Секаде те барам тебе. Колку и да се обидувам сепак кај секого барам нешто твое.. насмевката, погледот, дланката ... и ниеден не си ти, ниеден нема ништо твое...
Знам, еден ден, ќе најдам некој кој ќе добие шанса да ме сака, жал ми е што, тој некој никогаш нема да почувствува како е да го сакам со сето срце...
дел, дел секогаш ќе ти припаѓа тебе...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Rosana and Lena

destroy

Нов член
27 февруари 2013
13
18
3
Никогаш нема да имам доволно време, ниту доволно зборови со кои би можела да го опишам чувството на вечност што го чувствувам кога се наоѓам во твојата прегратка. Вечност можеби не постои, но вечност за мене беа оние три и пол часа поминати со тебе. Би можела цел мој живот да го минам во твојата прегратка.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: monika88