Сакам да ти кажам.... (љубовна исповедувачница)

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Обожавам кога те слушам како зборуваш сеуште сонлива. Преслатка си тогаш, најпрекрасна си. И колку само преслатко се смееш .. душичка :sreken
Знаеш дека те сакам нели ? :*
 

aleksvv

Нов член
31 март 2013
11
14
3
Сакам да кажам дека те сакам.. Дека ти си она што ме исполнува и она без кое не можам ниедна секунда да опстојам во мојот превртен живот... Го сакам начинот на кој те сакам... Те сакам бидејќи ти си она што мислев дека никогаш нема да го најдам... Те сакам бидејќи со тебе се чувствувам жива... полна со сила во овој злобен свет... Ти ми даваш крила и без тебе сум како еден цвет во пустина...Те сакам и знам дека ти си она за кое ВРЕДИ ДА СЕ ЖИВЕЕ , НО И ВРЕДИ ДА СЕ УМРЕ...
 

swety

Нов член
31 март 2013
1
3
3
сакам да ти кажам дека те сакам,но ти тоа секако го знаеш;сакам да ти кажам дека не можам без тебе,но ти и тоа го знаеш,сакам да ти кажам дека ме повредува твоето понашање со мислеш дека можес се да направеш и знаеш дека ке ти простам,но не знаеш колку ме боли сето тоа :place
 

ZmajChe

Истакнат Член
21 март 2012
937
2,068
93
Сакам да ти кажам дека не требаше ништо да ти кажам, не требаше да барам разбирање, кое не можам да го добијам нели? :(
Сега би биле “заедно пак“ .................... аххх што направив, но не мислев дека толку детски ќе постапиш и не мислев дека фејзбукот ти е живот, искрено ..........
Збогум, се надевам не е засекогаш, биди среќен покрај друга, оти очигледно си предобар за мене :(
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marchisio

monika88

Истакнат Член
1 април 2013
453
645
193
35
Неготино
Ги сакам деновите како вчера
emoticon-0100-smile.gif
Цел ден поминат со тебе, со безброј глупости и смеење, а јас се кикотам бесрамно, те бакнувам и наликувам на недозреана тинејџерка. И после 10 години толку лудо ме засмејуваш, што не можам воздух да земам
emoticon-0102-bigsmile.gif
Смислата за хумор што ја поседуваш е едно од нештата кои најмногу ги сакам кај тебе. Ма кого лажам, се' сакам кај тебе!

Остани засекогаш ваков и пружај ми го истово. Не барам и не сакам ништо повеќе, само да останеме вакви и засекогаш да го имаме ова што го имаме.

Да те барав, немаше да те најдам. Те сакам