1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Сакам да кажам/прашам (2 дел)

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Mila Kunis, 3 декември 2012.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,624
  I see what you did there o_0
   
  На $3Я3|\||)&p&†Y му/ѝ се допаѓа ова.
 2. МиГ 21

  МиГ 21 Староседелец

  Зачленет на:
  12 ноември 2012
  Мислења:
  1,252
  Допаѓања:
  2,458
  Уште 2 часа :cool:
  Зашо нема во ова смајливе некој спортист или топка ???
   
  На ZmajChe, violetmoon и Marchisio им се допаѓа ова.
 3. МиГ 21

  МиГ 21 Староседелец

  Зачленет на:
  12 ноември 2012
  Мислења:
  1,252
  Допаѓања:
  2,458
  Не знам дали има тема На денешен ден или слична, па ќе ставам овде:
  Денес се навршуваат 120г од смртта на Григор Прличе.
  Григор Ставрев Прличев, роден во Охрид на 30 јануари 1830 година, е значаен претставник на македонската литература од 19. век. Со поемата „Сердарот", за која на поетскиот конкурс во Атина доби Ловоров венец, ја издигна македонската литература меѓу најпознатите книжевни остварувања на Балканот во своето време.
   
  На Marchisio му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  За кино сум бил увек и за кафиња мафиња а богами и за винце со кашкавалче,па дека е Трифун ќе бидеме за винце по можност у Конак поефтино е.
  Прегратката пак да не се заборави неизбежна е:igra
   
  На i_wanna_fly, violetmoon, Luckky и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  МиГ 21 брат, има такфа тема
  на дншањ дн 58' у Минхен падна авион сс тим на Манчестер Јунајтед..
   
  На ZmajChe му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,078
  Се пронаоѓам во првата девојка :)
  [​IMG]
   
  На i_wanna_fly, ZmajChe, Trajche и уште 4 други им се допаѓа ова.
 7. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Шо му рекло О на Q ?
  прибери си го. :D
   
  На Gemini му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,081
  -Destroying things is much easier than making them
  Suzanne Collins,The Hunger Games
   
  На i_wanna_fly му/ѝ се допаѓа ова.
 9. foREVer

  foREVer Староседелец

  Зачленет на:
  20 март 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,505
  [​IMG]

  Значи...

  [​IMG]
   
  На i_wanna_fly, The Tramp, Emma.T и уште 1 член му се допаѓа ова.
 10. ZmajChe

  ZmajChe Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 март 2012
  Мислења:
  937
  Допаѓања:
  2,068
  зелен знам деќа ќе умриш.. ама немој млад ... немооој :D
   
  На Marchisio му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели: