1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Сакам да кажам/прашам (2 дел)

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Mila Kunis, 3 декември 2012.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Nighty

  Nighty Староседелец

  Зачленет на:
  24 февруари 2012
  Мислења:
  727
  Допаѓања:
  1,181
  Долга е ноќта... ...
  ...
  ...
  ..
  .

  Мех, толку, немам што да додадам, и да нема што корисно/паметно да се прави, пак ќе си останам буден до ниедно време. |-(:giggle
   
 2. Redhead

  Redhead Bookworm

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  1,060
  Допаѓања:
  2,039
  Можеби е подобро да има чат, вака темава ептен е отидена во неповрат.
  Општа е темата, ама па не мора се да се споделува, баш се.
  Почнуваат да ми фалат некои членови, порано барем ќе прочитав нешто друго освен поздрави и честитки.
  Колку и да звучи мрчаторски.:|
   
  На parvati и $3Я3|\||)&p&†Y им се допаѓа ова.
 3. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  Их добра си е темата ама само да се договориме кој е ѕвер кој е змај:biggrin
   
  На redhead и $3Я3|\||)&p&†Y им се допаѓа ова.
 4. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,624
  Топла вода друже?

  Сценарио бр. 1.
  Се отвара чет и се прават драконски мерки на форумот за не одење на оф топик. Четот преовладува како на пример на еден друг форум, темите се пусти и неотворени. Ерго - форумот си ја губи и онаа мала намена што ја има до сеа.
  Сценарио бр. 2
  Се отвара чет, и остануваат истите мерки. Постанува каша попара. Не знаеш кој што како пишува, еден пишува на чет - друг реплицира на тоа во СДК. Се губи смислата.
  Сценарио бр 3.
  Не се отвара чет. Се воведуваат некои дранконски мерки за одредени теми. Луѓето што се тука ради забава, ќе си јадат трици во забавните теми. СДК е еден вид општозабавна тема.
  Сценарио бр.4.
  Не се воведува чет, не се воведуваат никакви драконски мерки по одредени теми. Контролиран хаос. Има почеток, континуитет и крај. И така во круг. Нивото на квалитет пропаѓа но има и смисла. Секој кој сака да се издува лесно ќе се уклопи во било која тема. Краен продукт - форумот ќе постане шала бала збирштина од квалитетни и нетолку квалитетни теми.
   
  На Trajche, Ночной охотник и $3Я3|\||)&p&†Y им се допаѓа ова.
 5. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,528
  Јас како модератор на Општи муабети,се консултирав со колегите и одлучив дека е најдобро темава да се затвори за понатамошни мислења и да се отвори нова тема каде што ќе нема мислења од типот „чет муабети“ затоа што иако тоа не е дозволено и во оваа тема,само од пред неколку часа до сега има 5-6 страници со такви муабети.
   
  На redhead и Saladin им се допаѓа ова.
 6. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  Модераторке а дали ќе се бројат таму мислењата?
   
  На alba и Nightmare_f им се допаѓа ова.
 7. Redhead

  Redhead Bookworm

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  1,060
  Допаѓања:
  2,039
  Или сценарио бр.5
  Да се отвори тема Сакам кажам - Не знам речам, уште поопшта од оваа.:biggrin
  Џабе е како и да е, во секој случај.
  Јас сакам да бидам Голум, моит? :zelen
  [​IMG]
   
  На Trouble, alba, Aristokrat и уште 1 член му се допаѓа ова.
 8. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,528
  Ќе се бројат.
   
  На redhead, Saladin и Aristokrat им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели: