Сакам да кажам/прашам (2 дел)

Статус
Затворена за нови мислења.

Nighty

Староседелец
24 февруари 2012
727
1,181
1,103
долга е ноќта, а и плејлистата у винамп.
Долга е ноќта... ...
...
...
..
.

Мех, толку, немам што да додадам, и да нема што корисно/паметно да се прави, пак ќе си останам буден до ниедно време. |-(:giggle
 

Redhead

Bookworm
23 февруари 2012
1,060
2,039
1,133
Neverland
Сдк Господине ipopovski ќе ве замолам да подразмислите за чатот уште еднаш и да ни дозволите да има гласање можеби е време да има промени.
Можеби е подобро да има чат, вака темава ептен е отидена во неповрат.
Општа е темата, ама па не мора се да се споделува, баш се.
Почнуваат да ми фалат некои членови, порано барем ќе прочитав нешто друго освен поздрави и честитки.
Колку и да звучи мрчаторски.:|
 

Aristokrat

Староседелец
27 февруари 2012
2,655
3,335
1,153
Можеби е подобро да има чат, вака темава ептен е отидена во неповрат.
Општа е темата, ама па не мора се да се споделува, баш се.
Их добра си е темата ама само да се договориме кој е ѕвер кој е змај:biggrin
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,997
9,629
1,683
Normandy
Сдк Господине ipopovski ќе ве замолам да подразмислите за чатот уште еднаш и да ни дозволите да има гласање можеби е време да има промени.
Топла вода друже?

Сценарио бр. 1.
Се отвара чет и се прават драконски мерки на форумот за не одење на оф топик. Четот преовладува како на пример на еден друг форум, темите се пусти и неотворени. Ерго - форумот си ја губи и онаа мала намена што ја има до сеа.
Сценарио бр. 2
Се отвара чет, и остануваат истите мерки. Постанува каша попара. Не знаеш кој што како пишува, еден пишува на чет - друг реплицира на тоа во СДК. Се губи смислата.
Сценарио бр 3.
Не се отвара чет. Се воведуваат некои дранконски мерки за одредени теми. Луѓето што се тука ради забава, ќе си јадат трици во забавните теми. СДК е еден вид општозабавна тема.
Сценарио бр.4.
Не се воведува чет, не се воведуваат никакви драконски мерки по одредени теми. Контролиран хаос. Има почеток, континуитет и крај. И така во круг. Нивото на квалитет пропаѓа но има и смисла. Секој кој сака да се издува лесно ќе се уклопи во било која тема. Краен продукт - форумот ќе постане шала бала збирштина од квалитетни и нетолку квалитетни теми.
 

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,279
3,528
443
Скопје
Јас како модератор на Општи муабети,се консултирав со колегите и одлучив дека е најдобро темава да се затвори за понатамошни мислења и да се отвори нова тема каде што ќе нема мислења од типот „чет муабети“ затоа што иако тоа не е дозволено и во оваа тема,само од пред неколку часа до сега има 5-6 страници со такви муабети.
 
  • Like
Реакции: redhead and Saladin

Aristokrat

Староседелец
27 февруари 2012
2,655
3,335
1,153
Јас како модератор на Општи муабети,се консултирав со колегите и одлучив дека е најдобро темава да се затвори за понатамошни мислења и да се отвори нова тема каде што ќе нема мислења од типот „чет муабети“ затоа што иако тоа не е дозволено и во оваа тема,само од пред неколку часа до сега има 5-6 страници со такви муабети.
Модераторке а дали ќе се бројат таму мислењата?
 
  • Like
Реакции: alba and Nightmare_f

Redhead

Bookworm
23 февруари 2012
1,060
2,039
1,133
Neverland
Топла вода друже?

Сценарио бр. 1.
Се отвара чет и се прават драконски мерки на форумот за не одење на оф топик. Четот преовладува како на пример на еден друг форум, темите се пусти и неотворени. Ерго - форумот си ја губи и онаа мала намена што ја има до сеа.
Сценарио бр. 2
Се отвара чет, и остануваат истите мерки. Постанува каша попара. Не знаеш кој што како пишува, еден пишува на чет - друг реплицира на тоа во СДК. Се губи смислата.
Сценарио бр 3.
Не се отвара чет. Се воведуваат некои дранконски мерки за одредени теми. Луѓето што се тука ради забава, ќе си јадат трици во забавните теми. СДК е еден вид општозабавна тема.
Сценарио бр.4.
Не се воведува чет, не се воведуваат никакви драконски мерки по одредени теми. Контролиран хаос. Има почеток, континуитет и крај. И така во круг. Нивото на квалитет пропаѓа но има и смисла. Секој кој сака да се издува лесно ќе се уклопи во било која тема. Краен продукт - форумот ќе постане шала бала збирштина од квалитетни и нетолку квалитетни теми.
Или сценарио бр.5
Да се отвори тема Сакам кажам - Не знам речам, уште поопшта од оваа.:biggrin
Џабе е како и да е, во секој случај.
Их добра си е темата ама само да се договориме кој е ѕвер кој е змај:biggrin
Јас сакам да бидам Голум, моит? :zelen
 
Статус
Затворена за нови мислења.