1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Сакам да кажам/прашам (2 дел)

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Mila Kunis, 3 декември 2012.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,528
  Темава ја отварам за поголема прегледност бидејќи во претходната има премногу мислења и над 1000 страни.Од сега па натаму овде пишувајте ги вашите мислења СДК/СДП а старата ќе ја заклучиме за нови мислења.
  За тие што не знаат,темава постои за кратки мислења/прашања за коишто не е потребно да се отвара посебна тема.
  П.С. и благодариме на melpomena за предлогот :)
   
  На 048, i_wanna_fly, МериСелест и уште 6 други им се допаѓа ова.
 2. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,048
  Допаѓања:
  6,666
  Камо го бе снегот? Веќе понеделник е еве, мина 12. :biggrin
  Едвај чекам да го натрупа, да појдам со друштво на некоја чистинка и да тонеме таму по белините. Мх!
  А у меџувремену, ништо поубаво од Криминал Мајндс во комбинација со ново, миризливо јорганче и сок од портокал во 1:40 сабајле. Уште да имаше нешто благо, па да си приумрам.

  Лажам бе, сакав само прва да оставам мислење во новава тема.
   
  На Boyle, street_chic и МиГ 21 им се допаѓа ова.
 3. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,625
  Mozhe da se popravi vo kirilitsa? :D

  СДК топ помин со уже друштво, упознав еден топ член од тука, лежерно све на све. Време е да се сузбијат стереотипите, нели? Патем дужам додатен муабет на одреден член, си знае :sreken
   
  На parvati, Марија и Solstice им се допаѓа ова.
 4. МиГ 21

  МиГ 21 Староседелец

  Зачленет на:
  12 ноември 2012
  Мислења:
  1,252
  Допаѓања:
  2,458
  Најверојатно снегот доаѓа со македонски железници, па ќе задоцни „малку“ :D
   
  На kones, WomanInRed, i_wanna_fly и уште 1 член му се допаѓа ова.
 5. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Додека да дојде, може само да гледаме во монитор...
  Snow.gif
   
  На MoonFairy, street_chic, WomanInRed и уште 9 други им се допаѓа ова.
 6. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,757
  На DarkPassenger му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Nighty

  Nighty Староседелец

  Зачленет на:
  24 февруари 2012
  Мислења:
  727
  Допаѓања:
  1,181
  Што убави три исполнети работни дена! (inlove)
  Истовремено и исцрпувачки, секој ден по 8+ часа на кампот што се одржуваше на саем, па дома си доаѓав само со мисла насочена кон креветот (на кој и моментално сум си „пеплосан“), но се исплатеше! Ех, дури и ми е криво што заврши, да потраеше уште некој ден...
  Едноставно уживам кога сум во друштво на луѓе од сите краеви на светот, па уште и кога јас како толкувач ја пренесувам пораката? Мх, мх, милина, абе прсти да лижеш... :giggle :sreken
  Се’ што можам да посакам е да не запрат ваквите денови, и да почнат се’ почесто, освен од лично-исполнувачки, да ми се исплатат и од финансиски аспект, како овојпат. (sun)
   
  На street_chic и i_wanna_fly им се допаѓа ова.
 8. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,405
  Сдк многу ретко ми се случува да заспијам рано ,во 22 30 заспав а сега се разбудив,не знам што ќе правам уште 5саати (facepalm)
   
  На МиГ 21 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,757
  Дојди кај мене на работа ке поседиме :biggrin
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 10. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,405
  ајде чекај ме со кафе :wavespin
  [​IMG]
   
  На melpomena му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели: