Сакам да кажам/прашам (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
да прашам дали некој знае куде да га даунлоудирам албум од Игор Џамбазов "Oва не е блуз" ???
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,519
1,183
Big Sur
Епа 4@0! :D
1LlNY.gif
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Boyle and Foxboro

Selene

Модератор
6 јуни 2012
720
1,865
1,103
Најголемата иронија во мојот живот е што знам да дадам прогноза и лек за многу болести, но никако не можам да најдам лек за мојата.
Што цел живот давам совети за љубов и поправам врски, а пак сум форевер алоун.
Што цел живот давам пари на облека и пак немам што да облечам.
Што цел живот сум рамо за плачење а немам кај кого да се исплачам.

Цел мој универзум и постоење е една голема иронија.
И најголемата вистина на постоењето - Ignorance is bliss. Некогаш посакувам најголема грижа да ми беше утре дали патецот на косата на лево или на десно да го наместам, како на 90% од популацијата кои се моја генерација.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Најголемата иронија во мојот живот е што знам да дадам прогноза и лек за многу болести, но никако не можам да најдам лек за мојата.
Што цел живот давам совети за љубов и поправам врски, а пак сум форевер алоун.
Што цел живот давам пари на облека и пак немам што да облечам.
Што цел живот сум рамо за плачење а немам кај кого да се исплачам.

Цел мој универзум и постоење е една голема иронија.
И најголемата вистина на постоењето - Ignorance is bliss. Некогаш посакувам најголема грижа да ми беше утре дали патецот на косата на лево или на десно да го наместам, како на 90% од популацијата кои се моја генерација.
Но тогаш се сепнуваш и си викаш: Бегај бе - можам и подобро. Sense eradicates ignorance.
Затоа не очајувај туку барај.
 

Selene

Модератор
6 јуни 2012
720
1,865
1,103
Но тогаш се сепнуваш и си викаш: Бегај бе - можам и подобро. Sense eradicates ignorance.
Затоа не очајувај туку барај.

Не очајувам, баш напротив, само таков ми е периодов, огромна промена во животот и се ми е завртено за 180 степени.
Инаку моето мото е - Секогаш може подобро.
Само ме иритира кога заради толку не-бивачи и не-можачи, јас не сум во можност да бидам нешто, а можам да го направам истото.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin
Статус
Затворена за нови мислења.