Сакам да кажам/Сакам да прашам

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Сум приметила дека кога одредени предмети,работи,човечки карактеристики не ми се допаѓаат тоа останува така засекогаш.
Колку и да се трудам,колку и да пробувам да биде поинаку,не бива.:zelen
Не сакам зборување во демунитив ни од женски а камоли од машки.(само од еден маж може).
Не сакам да јадам или пијам од пластични садови.
Не сакам да премолчувам кога знам дека ме лажат(а знам дека треба понекогаш).
Не сакам и неможам да користам јавни вецеа,и имам голем проблем оти е така.
Не сакам кога газдата ми е присутен на работа,кога заборава да ми одговори на мејловите.
Не сакам да носам униформи,а сакам друѓите наоколу да носат.:zelen
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Времево е измислено само за работа и за учење :frantic:place
Не не не,времево е измислено за пиење кафе и шетање во природа :wavespin
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lady*

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Сакам да се пожалам!
-Толку немање среќа упичку материн. :/
Чекав скоро година дена, за на крајот кога стигнаа да бидат на погрешно презиме. Сега повторно документи вадење, па праќање и чекање... Ми се чини со @maja-maja остваривме конверзација, дали си запозната со оваа тематика?
 

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,366
3,059
1,133
Сакам да се пожалам!
-Толку немање среќа упичку материн. :/
Чекав скоро година дена, за на крајот кога стигнаа да бидат на погрешно презиме. Сега повторно документи вадење, па праќање и чекање... Ми се чини со @maja-maja остваривме конверзација, дали си запозната со оваа тематика?
Мислам дека се случуваат вакви грешки но немам лично искуство. Реагирај на време и побрзо ќе оди се надевам.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Туку што дознав од еден нов член на форумот дека Хонг Конг бил анархистичка територија (!?) и дека капитализмот бил заслужен за изгревањето на сонцето секое утро. Pending шема за брзо богатење од истиот член. Ламентирањето за човечките нус-продукти на вечната транзиција се бонус од мене...:kafe
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Y1K991

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Мислам дека се случуваат вакви грешки но немам лично искуство. Реагирај на време и побрзо ќе оди се надевам.

Ми дадоја еден документ, и ми рекоја да им го испратам, го скенирав и го испратив, упм да фатат. Дури сега почнав да бидам скептичен.
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Конечно да се ошуштам од учење и екстерни и глупости, готово може да се каже дека завшрив 3та година :giggle Не ми се верува дека е крај на школската година.
Супер поминав на екстерните, но се’ уште не сфаќам зошто ги воведоа кога се без врска, се’ се праве ученик да изваде иста оценка. (n)

Се заразив со песнава :svirka
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Struggler