Сакам да кажам/Сакам да прашам

Abraxas

Староседелец
10 јануари 2013
1,094
792
1,133
44
www.oto-mk.net
@Abraxas си заборавил дека сега деца може да се прават и со вештачко оплодување,така да немора да се има секс.
Точно, но што ако детето те праша како тоа дошло на свет или како ти си дошла на свет? :)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Точно, но што ако детето те праша како тоа дошло на свет или како ти си дошла на свет? :)
Штркот го донел, си го фатиле во река и слични приказни. Остајте ги децата да си фантазираат, кога ќе дојде време ќе разберат.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena and lady_blue

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Еее...ако не си направиш сам да ти пројде денот интересно,џабе ке чекаш од другите.:wub
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Па добро бре дали се нормални овие со законите, поточно со казните? Казна за совозачот ако му зборува на возачот?:eek Следно што ќе биде, ако не му се врзани рацете и нозете на совозачот и ако не носи маска на устата (за да не му одзема внимание на возачот нели де) да добие казна? Кој бре мозок ги мисли закониве?
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Новини за студентите: Ќе се полага државен испит во 2-ра и 4-та година

Испитот ќе се спроведува двапати, односно првиот кога ќе завршат втора година и ќе имаат прашања од сите предмети кои дотогаш ги полагале, и по четврта година со базен прашања од трета и четврта година.

Сигурен сум дека и професорите не ги знаат одговорите, а не ние. Што сме ние, машини ?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: *Hera*

*Hera*

Староседелец
18 септември 2013
33
32
1,018
Kicevo
Новини за студентите: Ќе се полага државен испит во 2-ра и 4-та година

Испитот ќе се спроведува двапати, односно првиот кога ќе завршат втора година и ќе имаат прашања од сите предмети кои дотогаш ги полагале, и по четврта година со базен прашања од трета и четврта година.

Сигурен сум дека и професорите не ги знаат одговорите, а не ние. Што сме ние, машини ?
Е, само што влегував да го кажам истово.
Па дали се овие луѓе нормални?
До каде ќе одат со контрадикторности?
Мислам дека е забранета политиката како тема тука ама баш ме брига лупнете ми еден бан колку мене голем(до душа не сум многу висока).
Значи откако на факултет се запиша сѐ што лета и полза и пи*ку матер; Значи откако квотите се потполнети со студенти што не знаат ни да се потпишат само поради намалување на процентот на невработеност(привидно) и за полнење на државната каса со парите од партиципацијата; Откако плаќам по 500 денари за некој книжен фонд што не знам што е и 750 денари за спортски активности во кои спаѓа пешачењето до факултет бидејќи немам пари за автобус и откако полагам испити за кои понекогаш некои студенти мораат да платат и 500 денари за потпис(посебно тие од Економски, кај нас уште не е развиен овој криминал) им текна да се воведе овој испитов што значел зајакнување на образованието. Нели, да завршат само оние што навистина заслужуваат и да не се сфаќа факултетот како бизнис.
Па воведете ги приеминте испити нека тоа биде како евалуација кој треба а кој не да оди на факлутет, а не ова откако претходно ќе излапате 4 рати за партиципација.
Идоти сте, сите по ред. Хитлер не го сакам воопшто, ама некогаш мислам дека треба да се направи некој обред да се повика неговата душа, да се реинкарнира и наместо по Евреите да ви се наврти на вас од влада, неписмени, аморални ждерачи. Битанги, будали.