Саеми на книги

Брида

Полноправен Член
9 февруари 2016
40
31
8
Секогаш кога има саем го посетувам ... Сега имаше од Матица и книгите беа стварно преефтини со симболична цена од 250 ден ... :)
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,008
9,632
1,683
Normandy
Да бидам клише со критиките, ама од година во година се се` помизерни. Многу ретко се случува да изненадат, во принцип им е да манипулираат со цени (прешкртани високи, за да продадат по иста предсаемска цена). Едина светла точка е што ги имаш сите на еден куп, па ако имаш некоја to read листа и ако парите не се толку проблем, може да најдеш тоа што го бараш.
Оваа година листата ми е многу помала од само 3-4 наслови:
The great Gatsby, A separate peace - John Knowles и непрежапената Замоци на гневот од Барико (кај старокупуем)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ScorpioNka and Ditto+Maker

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
Да бидам клише со критиките, ама од година во година се се` помизерни. Многу ретко се случува да изненадат, во принцип им е да манипулираат со цени (прешкртани високи, за да продадат по иста предсаемска цена). Едина светла точка е што ги имаш сите на еден куп, па ако имаш некоја to read листа и ако парите не се толку проблем, може да најдеш тоа што го бараш.
Оваа година листата ми е многу помала од само 3-4 наслови:
The great Gatsby, A separate peace - John Knowles и непрежапената Замоци на гневот од Барико (кај старокупуем)
И онака сè се сведува на тоа да (ти) ги земат парите за нешто што однадвор е арно, ама внатре...
Фала што ме потсети за старо купуем, лани ништо не ни разгледав од таму, со тој едвај еден час што го имав слободен. Можеби оваа година.
Се мислев за A Song of Ice and Fire на македонски од Топер да ја земам, т.е барем првиот дел(секој дел е поделен на два дела) , ама не знам каков им е преводот, па ќе видиме...
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,008
9,632
1,683
Normandy
И онака сè се сведува на тоа да (ти) ги земат парите за нешто што однадвор е арно, ама внатре...
Фала што ме потсети за старо купуем, лани ништо не ни разгледав од таму, со тој едвај еден час што го имав слободен. Можеби оваа година.
Се мислев за A Song of Ice and Fire на македонски од Топер да ја земам, т.е барем првиот дел(секој дел е поделен на два дела) , ама не знам каков им е преводот, па ќе видиме...
Топер е тиња. Тешка и тоа. Посебно во последниве 2-3 години издавање. Ако бараташ со српски, земај таму. Не си ги троши парите а посебно не нервите.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ditto+Maker

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
КупиКнига со 25% попуст по повод четири години постоење.
Драги наши читатели,

Како да беше вчера, а веќе поминаа 4 години. 4 прекрасни години со Вас и Вашето друштво. Ви благодариме на сите Ваши добронамерни совети, критики и пофалби, без кои немаше да растеме и напредуваме.

Сакаме да го прославиме нашиот роденден заедно со Вас и затоа организиравме ГОЛЕМА РОДЕНДЕНСКА АКЦИЈА.Во следните 4 дена над 40.000 наслови ќе бидат со 1/4 намалени цени. Можете да нарачувате книги од разновидни жанрови вклучувајќи белетристика, стручна литература, детски книги, речници, популарна психологија и уште многу други со 25% попуст.
Нашата мисија, да ги носиме најновите наслови и да овозможуваме брза и лесна достапност на книгите, продолжува и понатаму.

Славењето може да започне, почестете се со „парче“ книга!
 

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
Култура каталог
Реизданија на Или- Или:
- Единаесет жени - Снежана М. Анѓелков (трето издание);
- Мојот маж - Румена Бужаровска (трето издание);
- Фото синтеза- Игор Анѓелков (второ издание).
image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,008
9,632
1,683
Normandy
Култура каталог
Реизданија на Или- Или:
- Единаесет жени - Снежана М. Анѓелков (трето издание);
- Мојот маж - Румена Бужаровска (трето издание);
- Фото синтеза- Игор Анѓелков (второ издание).
Отвори ја прикачената датотека 27310 Отвори ја прикачената датотека 27311 Отвори ја прикачената датотека 27312 Отвори ја прикачената датотека 27313
За вторите две може да кажам сосема заслужено и само напред. Првата се` уште ја немам прочитано, но ете причина плус да ѕирнам сеа на саемот што книга е.
За програмава, од особена важност се деновите во петок и недела некаде кај 18 часот. Посебно за студенти по психологија или специјализација на психијатрија при медицинскиот факултет. Мислам ваква шанса не се пропушта :zelen.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ditto+Maker