1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Саеми на книги

Дискусија во форумот 'Литература и книжевност' започната од Selma, 28 февруари 2012.

 1. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Посетувате ли саеми на книги?
  Кога има саеми на книги?

  Јас имам одено неколку пати на саем во Скопје, може да се најдат ефтини книги. Имам купено некои книги за во школо со смешна цена од 20-30ден.
  Ме интересира оваа година кога е саемот на книга.
   
  На ZmajChe, LMFAO, Scars и уште 1 член му се допаѓа ова.
 2. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Имам одено полани и има интересни книги кои може да се купат поефтино отколку ако ги купиш пред или по саемот. А годинава колку што знам овој ќе биде од 24 април до 29 април. Ама не сум многу сигурен. :)
   
  На Luckky, redhead, UnFleur и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. Jericho

  Jericho Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  355
  Допаѓања:
  465
  Знам дека секоја година саемот за книги станува се потапа и има се помал избор а цените се се, само не пониски (што е и поентата на саемот- да има пониски цени), лани тапа беше, ништо ново, ништо посебно избор, се некои верски книги, библии, курани, лектири за основно...
   
  На Trouble, Primrose, Redhead и уште 1 член му се допаѓа ова.
 4. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
  посетувам често и саеми и попусти и промоции ( во Матица имаше добри попусти сега до 20ти) а за саемот на книги се согласувам со Jericho во целост.
   
 5. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  Ако кажам дека ги расипаа саемите на книга во Скопје лично нема да згрешам.
  Премал избор премногу непотребни книги за масони,заговори некакви,соновници и веќе не знам што.
   
  На Hip.Hop_MKD, redhead, Luckky и уште 1 член му се допаѓа ова.
 6. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Да, може да се најдат по „смешни“ цени, но добри и квалитетни книги нема по смешни цени и изборот е ептен слаб.
  Се поприсутни се книгите за самопомош, за како да направиш ова или она, за некои верски работи...
  А нешто добро и вредно за читање, поретко.
   
  На Luckky му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,527
  Јас лани бев на последниот ден, во последниот саат :giggle и имаше голем избор на книги по цена од 100,150 денари, си купив две :)
   
  На The Tramp му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Лани бев и купив некои енциклопедии. Ќе одам и оваа година пак. :)
   
  На Hip.Hop_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 9. жаклина

  жаклина Нов член

  Зачленет на:
  6 април 2012
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  2
  За сите љубители на книги
  доколку би сакале и да одвоите малце време да ја пополните анкетава :)

  http://www.surveymonkey.com/s/CQYP8SZ
   
  На Јована и Hip.Hop_MKD им се допаѓа ова.
 10. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  доволно е на едно место да се напише
  не мора сите теми да се окупираат :)
  добредојде
  се надевам дека ќе ни се придружиш и во дискусиите, со свои видувања и коментари
  поздрав
   
  На жаклина му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: