Саеми на книги

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,053
1,183
Посетувате ли саеми на книги?
Кога има саеми на книги?

Јас имам одено неколку пати на саем во Скопје, може да се најдат ефтини книги. Имам купено некои книги за во школо со смешна цена од 20-30ден.
Ме интересира оваа година кога е саемот на книга.
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Имам одено полани и има интересни книги кои може да се купат поефтино отколку ако ги купиш пред или по саемот. А годинава колку што знам овој ќе биде од 24 април до 29 април. Ама не сум многу сигурен. :)
 

Jericho

Староседелец
19 февруари 2012
355
465
1,063
Знам дека секоја година саемот за книги станува се потапа и има се помал избор а цените се се, само не пониски (што е и поентата на саемот- да има пониски цени), лани тапа беше, ништо ново, ништо посебно избор, се некои верски книги, библии, курани, лектири за основно...
 

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,636
5,811
1,153
28
Western Sky, Land of Oz.
посетувам често и саеми и попусти и промоции ( во Матица имаше добри попусти сега до 20ти) а за саемот на книги се согласувам со Jericho во целост.
 

Aristokrat

Староседелец
27 февруари 2012
2,655
3,333
1,153
Ако кажам дека ги расипаа саемите на книга во Скопје лично нема да згрешам.
Премал избор премногу непотребни книги за масони,заговори некакви,соновници и веќе не знам што.
 

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
Да, може да се најдат по „смешни“ цени, но добри и квалитетни книги нема по смешни цени и изборот е ептен слаб.
Се поприсутни се книгите за самопомош, за како да направиш ова или она, за некои верски работи...
А нешто добро и вредно за читање, поретко.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Јас лани бев на последниот ден, во последниот саат :giggle и имаше голем избор на книги по цена од 100,150 денари, си купив две :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,417
1,153
За сите љубители на книги
доколку би сакале и да одвоите малце време да ја пополните анкетава :)
http://www.surveymonkey.com/s/CQYP8SZ
доволно е на едно место да се напише
не мора сите теми да се окупираат :)
добредојде
се надевам дека ќе ни се придружиш и во дискусиите, со свои видувања и коментари
поздрав
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: жаклина