1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Саеми на книги

Дискусија во форумот 'Литература и книжевност' започната од Selma, 28 февруари 2012.

 1. Ditto+Maker

  Ditto+Maker Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 декември 2014
  Мислења:
  351
  Допаѓања:
  254
  image.jpeg
   
  На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Ditto+Maker

  Ditto+Maker Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 декември 2014
  Мислења:
  351
  Допаѓања:
  254
 3. Abraxas

  Abraxas Староседелец

  Зачленет на:
  10 јануари 2013
  Мислења:
  1,079
  Допаѓања:
  788
  На претстојниов саем на книги, за прв пат воопшто на македонски јазик ќе биде достапна Liber ABA, Магика, книга 4 од Алистер Кроули:
  17353469_10154423646117963_675164464016461411_n.jpg
  17264183_10154423646102963_5626039495190226367_n.jpg
  Превод Трину Оаза, издава АЛЕФ Скопје, печати Контура.

  Liber ABA е капитално и непроценливо дело од областа на окултизмот и езотеријата.
   
 4. Ditto+Maker

  Ditto+Maker Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 декември 2014
  Мислења:
  351
  Допаѓања:
  254
 5. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  На Ditto+Maker му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Ditto+Maker

  Ditto+Maker Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 декември 2014
  Мислења:
  351
  Допаѓања:
  254
  Ѓурѓа :zelen
  Македоника литера
  Програма на Саем
  Бегемот ми се омилени. Антолог, задолжителни. ТРИ исто ќе ги посетам.
   
  #207 Ditto+Maker, 1 април 2017
  Последна промена: 1 април 2017
  На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Фросина Пармаковска ќе ја вади нејзината нова книга на саем. :igra
   
  На Ѕид на плачот и Ditto+Maker им се допаѓа ова.
 8. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  378
  Допаѓања:
  126
  Koga e ovaa godina saemot na knigi i kade ce se odrzi?
   
  На Ballet is my life му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,723
  Допаѓања:
  881

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ
  САЕМ НА КНИГАТА ОД 8. ДО 14. МАЈ ВО
  ВИП АРЕНА БОРИС ТРАЈКОВСКИ

  Читателите, традиционално, ќе може да го следат промоциите на најновите изданија и на нивните автори на голем број домашни и странски издавачки куќи. Несомнено, огромно е значењето на Саемот на книгата, како една од најпосетените саемски манифестации кај нас, која учествува во создавањето на традицијата и култот кон пишаниот збор, кој секако ги обединува луѓето.

  Читајќи книга овозможете си луксуз на душата...

  Времетраење:08.05.2019 - 14.05.2019
   
  На JaMi и Ballet is my life им се допаѓа ова.

Сподели: