Саеми на книги

Abraxas

Староседелец
10 јануари 2013
1,094
792
1,133
44
www.oto-mk.net
На претстојниов саем на книги, за прв пат воопшто на македонски јазик ќе биде достапна Liber ABA, Магика, книга 4 од Алистер Кроули:
17353469_10154423646117963_675164464016461411_n.jpg
17264183_10154423646102963_5626039495190226367_n.jpg
Превод Трину Оаза, издава АЛЕФ Скопје, печати Контура.

Liber ABA е капитално и непроценливо дело од областа на окултизмот и езотеријата.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ditto+Maker

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

Хептаграм XI

Староседелец
26 мај 2013
1,881
944
1,133
World
heptagramxi.wordpress.com
Koga e ovaa godina saemot na knigi i kade ce se odrzi?

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ
САЕМ НА КНИГАТА ОД 8. ДО 14. МАЈ ВО
ВИП АРЕНА БОРИС ТРАЈКОВСКИ

Читателите, традиционално, ќе може да го следат промоциите на најновите изданија и на нивните автори на голем број домашни и странски издавачки куќи. Несомнено, огромно е значењето на Саемот на книгата, како една од најпосетените саемски манифестации кај нас, која учествува во создавањето на традицијата и култот кон пишаниот збор, кој секако ги обединува луѓето.

Читајќи книга овозможете си луксуз на душата...

Времетраење:08.05.2019 - 14.05.2019
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi and Ballet is my life