1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Романтични филмови

Дискусија во форумот 'Филм' започната од Lorejn, 18 февруари 2012.

 1. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
  The Notebook & А walk to remember ;)
   
  На BioTrpe, Mystique, Bloody Jesus и уште 1 член му се допаѓа ова.
 2. Libra

  Libra Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  208
  Допаѓања:
  327
  Friends with benefits, What's your number,Letters to Juliet и секако (The Notebook,А walk to remember & P.S. I love you)
   
  На Blondie му/ѝ се допаѓа ова.
 3. WomanInRed

  WomanInRed Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,218
   
  На Oleri, Blondie и Luckky им се допаѓа ова.
 4. The_melnicanecot

  The_melnicanecot Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  237
  Допаѓања:
  394
  The Lake House - напомена не завршува среќно
  Crayz stupid love e добар, P.s I love you, Letters from Juliet итн

  http://www.imdb.com/title/tt0410297/

  п.с Бајги романтику сум глеал изгледа :D
   
  На Blondie и Luckky им се допаѓа ова.
 5. AnneBoleyn

  AnneBoleyn Активен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  144
  Допаѓања:
  192
  Notting Hill, Before Sunrise/Sunset, Love Actually, 10 things I hate about you, Gone with the wind, Definitely Maybe, Eternal sunshine of the spotless mind, Amelie, Closer ... Овие ми текнуваат :)
   
  На Saladin и Blondie им се допаѓа ова.
 6. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Friend with benefits - интересно филмче (happy)
   
  На Blondie и The_melnicanecot им се допаѓа ова.
 7. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Најубавиот... Feast of Love
   
 8. Bloody Jesus

  Bloody Jesus Нов член

  Зачленет на:
  28 февруари 2012
  Мислења:
  17
  Допаѓања:
  13
  Црвената боја на љубовта, идниски филм кој сум израстил со него :)
   
 9. milosheskaa

  milosheskaa Нов член

  Зачленет на:
  30 декември 2014
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  4
  Dear John
  Tros Metros Sobre El Cielo
  Овие два ми се омилени *_* ^_^
   
 10. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,481
  Допаѓања:
  3,757
  Има премногу романса во филмот, барем за мене:)
   
  #30 İncognito, 23 јануари 2017
  Последна промена: 23 јануари 2017
  На Prashina му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: