1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Романтични филмови

Дискусија во форумот 'Филм' започната од Lorejn, 18 февруари 2012.

 1. Lorejn

  Lorejn Полноправен Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  66
  Допаѓања:
  82
  Ваши омилени филмови од овој жанр и зошто баш тие? :)
   
 2. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Еден од омилените ми е Crazy/Beautiful, ми се допаѓа приказната како две млади луѓе кои доаѓаат ор различно место, имаат различна националност и статус во општеството, се борат со проблемите заедно за да ја задржат љубовта. Исто така, (500) Days of Summer го сакам, интересно и реално се прикажани односите меѓу луѓето.
   
 3. Andrea Bloodbucket

  Andrea Bloodbucket Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  280
  Допаѓања:
  328
  На iDeposito му/ѝ се допаѓа ова.
 4. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
 5. Andrea Bloodbucket

  Andrea Bloodbucket Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  280
  Допаѓања:
  328
 6. Дејмон

  Дејмон Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  455
  Допаѓања:
  650
  На прво место го ставам The Notebook, затоа што поубав филм неам глеано досеа. После тоа иде, If Only убаво е составен целиот филм и ми се допадна ептен, па (500) Days of Summer, Midnight in Paris итн. Има и други ама не ми текнува во моментов. Овие ми се во најдобрите.
   
  На Saladin, Blondie и невестето им се допаѓа ова.
 7. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Моја препорака: Killers, When in Rome и What Happens in Vegas. Вреди да се погледнат :p
   
  На Blondie и невестето им се допаѓа ова.
 8. Minnie

  Minnie Активен Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  125
  Допаѓања:
  127
  Има многу убави романтични филмови, ама ако почнам да ги пишувам сите ќе ми треба мноогу време затоа ќе издвојам само неколку : The Notebook, Message in a bottle, P.S I love you, Letters to Juliet, Titanic, Dear John...:D
   
  На Blondie му/ѝ се допаѓа ова.
 9. невестето

  невестето Полноправен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  39
  Допаѓања:
  59
  Јас ви ги препорачувам следниве ама не ви го спомнувам Titanic или The Notebook пошто се подразбираат:

  1. Letters to Juliet
  [​IMG]


  2. 27 Dresses

  [​IMG]

  3. Ugly Truth

  [​IMG]

  4.Life As We Know It
  [​IMG]

  ќе ви пишам други другпат сега овие само ми текнуваат
   
  На Blondie му/ѝ се допаѓа ова.
 10. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Исто така Blue Valentine и Never Let Me Go се предобри романтични филмови.
   
  На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: