Романтични филмови

Lorejn

Полноправен Член
15 февруари 2012
66
82
18
Ваши омилени филмови од овој жанр и зошто баш тие? :)
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Еден од омилените ми е Crazy/Beautiful, ми се допаѓа приказната како две млади луѓе кои доаѓаат ор различно место, имаат различна националност и статус во општеството, се борат со проблемите заедно за да ја задржат љубовта. Исто така, (500) Days of Summer го сакам, интересно и реално се прикажани односите меѓу луѓето.
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,367
4,942
1,173

Дејмон

Староседелец
16 февруари 2012
455
650
1,093
Unknown
На прво место го ставам The Notebook, затоа што поубав филм неам глеано досеа. После тоа иде, If Only убаво е составен целиот филм и ми се допадна ептен, па (500) Days of Summer, Midnight in Paris итн. Има и други ама не ми текнува во моментов. Овие ми се во најдобрите.
 

Minnie

Активен Член
18 февруари 2012
125
127
43
Somewhere over the rainbow
Има многу убави романтични филмови, ама ако почнам да ги пишувам сите ќе ми треба мноогу време затоа ќе издвојам само неколку : The Notebook, Message in a bottle, P.S I love you, Letters to Juliet, Titanic, Dear John...:D
 
  • Like
Реакции: Blondie

невестето

Полноправен Член
14 февруари 2012
39
59
18
домче
Јас ви ги препорачувам следниве ама не ви го спомнувам Titanic или The Notebook пошто се подразбираат:

1. Letters to Juliet


2. 27 Dresses

3. Ugly Truth


4.Life As We Know It

ќе ви пишам други другпат сега овие само ми текнуваат
 
  • Like
Реакции: Blondie