Романтични филмови

невестето

Полноправен Член
14 февруари 2012
39
59
18
домче
пошто не можам да си го изменам мислењето а заборавив да додадам, се обидувам да најдам торент за следниов филм...
според трилерот, изгледа ќе се дупнам од плачење....
The Vow
 

Andrea Bloodbucket

Истакнат Член
18 февруари 2012
280
328
63
пошто не можам да си го изменам мислењето а заборавив да додадам, се обидувам да најдам торент за следниов филм...
според трилерот, изгледа ќе се дупнам од плачење....
The Vow
Ќе го симнам баш.
 

невестето

Полноправен Член
14 февруари 2012
39
59
18
домче
  • Like
Реакции: Andrea Bloodbucket

Lorejn

Полноправен Член
15 февруари 2012
66
82
18
Исто така Blue Valentine и Never Let Me Go се предобри романтични филмови.
Двата ги имам изгледано и тоа еден по друг. За Blue Valentine многу повеќе очекував ама ништо. Ни тој, ни тој. Многу драма.

Мене впечаток ми имаат оставено повеќе филмовите кои се поразлични од тие романси бла бла бла те сакам, forever together, иако и такви си гледам. :)
Пример Remember me, одлична романса/драма.
Потоа If Only, кој ќе ве натера да размислите за многу работи. Изгледајте го.
Eternal Sunshine of the Spotless mind, исто така да го изгледаат тие што го немаат гледано.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,996
9,627
1,683
Normandy
Serendipity (John Cussack, Kate Beckinsale)
Интересно лесно филмче, двајца се запознаваат сосема случајно во еден трговски центар. По поминатата вечер тие се препуштаат на судбината да ги соедини повторно.
Never let me go - интересна приказна за тоа колку љубовта е повеќе од само кажани зборови.
Wicker park - Заплеткана приказна помеѓу 4 личности. Според мене топ 3 must see.
Adam - малиот принц во еден вид на современа романтична форма.
Mr. Nobody - сите можности кои животот ни` ги пружа. Само ние да прифатиме една.
Revolutionary road - ризикот од менување на самите нас откако ќе го смениме местото на живеење а со тоа и статусот во општеството.
 
  • Like
Реакции: AnneBoleyn and Blondie