1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Романтични филмови

Дискусија во форумот 'Филм' започната од Lorejn, 18 февруари 2012.

 1. Andrea Bloodbucket

  Andrea Bloodbucket Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  280
  Допаѓања:
  328
  No strings attached, A lot like love, Going the distance, The Romantics, Guess Who, The back-up plan :) .
   
 2. невестето

  невестето Полноправен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  39
  Допаѓања:
  59
  пошто не можам да си го изменам мислењето а заборавив да додадам, се обидувам да најдам торент за следниов филм...
  според трилерот, изгледа ќе се дупнам од плачење....
  The Vow
   
 3. Andrea Bloodbucket

  Andrea Bloodbucket Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  280
  Допаѓања:
  328
  Ќе го симнам баш.
   
 4. Andrea Bloodbucket

  Andrea Bloodbucket Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  280
  Допаѓања:
  328
 5. невестето

  невестето Полноправен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  39
  Допаѓања:
  59
  ама кам снимка е драга... жално е вака добар филм на кам снимка да го гледаш, ако најдам подобра снимка ќе ти пишам :)
   
  На Andrea Bloodbucket му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Lorejn

  Lorejn Полноправен Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  66
  Допаѓања:
  82
  Двата ги имам изгледано и тоа еден по друг. За Blue Valentine многу повеќе очекував ама ништо. Ни тој, ни тој. Многу драма.

  Мене впечаток ми имаат оставено повеќе филмовите кои се поразлични од тие романси бла бла бла те сакам, forever together, иако и такви си гледам. :)
  Пример Remember me, одлична романса/драма.
  Потоа If Only, кој ќе ве натера да размислите за многу работи. Изгледајте го.
  Eternal Sunshine of the Spotless mind, исто така да го изгледаат тие што го немаат гледано.
   
 7. Blondie

  Blondie Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  612
  Допаѓања:
  1,085
  How to lose guy in 10 days,Proposal,How do you know,Something Borrowed
   
  На The Tramp му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Моја препорака е 3882327803853388A9DE70_Large.jpg

  Се очекува набрзо и 2 дел. Некаде летото мислам.
   
  На Bum-Bum и Ана-Каренина им се допаѓа ова.
 9. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Serendipity (John Cussack, Kate Beckinsale)
  Интересно лесно филмче, двајца се запознаваат сосема случајно во еден трговски центар. По поминатата вечер тие се препуштаат на судбината да ги соедини повторно.
  Never let me go - интересна приказна за тоа колку љубовта е повеќе од само кажани зборови.
  Wicker park - Заплеткана приказна помеѓу 4 личности. Според мене топ 3 must see.
  Adam - малиот принц во еден вид на современа романтична форма.
  Mr. Nobody - сите можности кои животот ни` ги пружа. Само ние да прифатиме една.
  Revolutionary road - ризикот од менување на самите нас откако ќе го смениме местото на живеење а со тоа и статусот во општеството.
   
  На AnneBoleyn и Blondie им се допаѓа ова.
 10. cece17

  cece17 Староседелец

  Зачленет на:
  21 февруари 2012
  Мислења:
  270
  Допаѓања:
  204
  a walk to remember, if only, beastly ,the wov , ps i love you
   
  На Luckky му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: