1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Ролерки

Дискусија во форумот 'Хоби' започната од Alonee, 9 мај 2012.

1. Hip.Hop_MKD

Hip.Hop_MKD Староседелец

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    2,192
    Допаѓања:
    3,931
    Јас продавам ролерки број 44-45, купени во Септември од ORKA SPORT MACEDONIA. Еднаш се облечени, цена по договор у ПП! :)

На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
  2. LadyInPink

LadyInPink Истакнат Член

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    1,239
    Допаѓања:
    1,758
    Никогаш не научив да возам ролерки и нема ни да научам!
    Првите ги добив на 5 години, од Швајцарија, со силиконски тркалца и кочници и на левата и на десната. Не научив што поради мојата кратковидост, па не се осмелував да се пуштам бидејки не догледував, што поради стравот дан паднам.
    На 13-14 години купив уште едни, од Орка. Лупнав 3000 и нешто за џабе. Ги облеков еднаш, паднав и веќе никогаш.
    Сега ене ги, така ми стојат. Ги продавам, ама нема кој да ги купи.

Така што девојко, ако знаеш да возиш нема опасност. Ако внимаваш нема опасност.
    А соодветни има многу, битно е бројчето да ти е погодено, да не те стега ама и да не е преголема и нормално да е поквалитетна.
    Ова и мене ми го кажаа кога купував, па и јас тебе ти го кажувам.:)

3. Marinna

Marinna Староседелец

Зачленет на:
    13 април 2012
    Мислења:
    117
    Допаѓања:
    160
    Paa .... ne se opasni za vozenje ama prvo treba da znaesh, a najubavi se vo orka...

Ne znam za cenite a inaku i vo Salomon se ubavi ... tvoj e izborot :)

4. Hip.Hop_MKD

Hip.Hop_MKD Староседелец

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    2,192
    Допаѓања:
    3,931
    Исто и јас.. :D Само се надевам ќе ги продадам нови се, да не пропаднат за џабе.. :S

На LadyInPink и Dee Dee им се допаѓа ова.
  5. Natenceto

Natenceto Истакнат Член

Зачленет на:
    6 март 2012
    Мислења:
    1,029
    Допаѓања:
    1,193
    А дечки нема веќе ролерки со две тркалца напред и две назад како автомобил што се. Ко бев мала само на такви се возев, после кога искочија овие поновите се испокршив.

6. Alonee

Alonee Нов член

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    3
    Допаѓања:
    3
    Епа дечки фала ви иначе јас сум од скопје и би сакала барем до 2000 да дадам за нив пошто знам дека нема 24/7 да ги возам и мојте ќе фајќаат прашина но сепак ете иде лето желбичката за ролерки во мене расне иначе знам да возам и за рекреација ми требаат ништо професионално онака за тепање време :D

7. Selma

Selma Ingenious

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    4,375
    Допаѓања:
    7,071
    Знам малку да возам да не речам скоро ич, 9gagger ме учеше ама дрвце сум и не научив убаво.

А инаку убаво е да се возат ролерки, цело тело ви се активира и за зацврстување се добри.

На Dee Dee и 9gagger им се допаѓа ова.
  8. Badgirl

Badgirl Староседелец

Зачленет на:
    4 јануари 2013
    Мислења:
    1,477
    Допаѓања:
    3,259
    Имам ролерки,често во лето се возам со нив :)

9. red dragon

red dragon Староседелец

Зачленет на:
    27 март 2013
    Мислења:
    140
    Допаѓања:
    129
    Немам возено ролерки веке 12 години и нешто имам желба пак да возам.Дајте некои информации ддали е исто како број на патики и бројот на ролерките.Пример носам 43-43,5 број на патики зависи од калпот. И некои продавници каде можат да се купат предлози , поефтини за рекреативно возење ;)

10. Kokakolicar

Kokakolicar Нов член

Зачленет на:
    31 јули 2014
    Мислења:
    2
    Допаѓања:
    0
    Здраво дечки, ми треба ваша помош :D Обожавам ролери и ептен возев на времето, ама малце ги имам запоставено. Летово сакам да си купам, ама поима неам од каде. Ве молам за совет, каде можам да најдам асални ролери во Скопје?

Сподели: