1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Ролерки

Дискусија во форумот 'Хоби' започната од Alonee, 9 мај 2012.

 1. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  [​IMG]
  Јас продавам ролерки број 44-45, купени во Септември од ORKA SPORT MACEDONIA. Еднаш се облечени, цена по договор у ПП! :)
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 2. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Никогаш не научив да возам ролерки и нема ни да научам!
  Првите ги добив на 5 години, од Швајцарија, со силиконски тркалца и кочници и на левата и на десната. Не научив што поради мојата кратковидост, па не се осмелував да се пуштам бидејки не догледував, што поради стравот дан паднам.
  На 13-14 години купив уште едни, од Орка. Лупнав 3000 и нешто за џабе. Ги облеков еднаш, паднав и веќе никогаш.
  Сега ене ги, така ми стојат. Ги продавам, ама нема кој да ги купи.

  Така што девојко, ако знаеш да возиш нема опасност. Ако внимаваш нема опасност.
  А соодветни има многу, битно е бројчето да ти е погодено, да не те стега ама и да не е преголема и нормално да е поквалитетна.
  Ова и мене ми го кажаа кога купував, па и јас тебе ти го кажувам.:)
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Marinna

  Marinna Староседелец

  Зачленет на:
  13 април 2012
  Мислења:
  117
  Допаѓања:
  160
  Paa .... ne se opasni za vozenje ama prvo treba da znaesh, a najubavi se vo orka...

  Ne znam za cenite a inaku i vo Salomon se ubavi ... tvoj e izborot :)
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Исто и јас.. :D Само се надевам ќе ги продадам нови се, да не пропаднат за џабе.. :S
   
  На LadyInPink и Dee Dee им се допаѓа ова.
 5. Natenceto

  Natenceto Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,029
  Допаѓања:
  1,193
  А дечки нема веќе ролерки со две тркалца напред и две назад како автомобил што се. Ко бев мала само на такви се возев, после кога искочија овие поновите се испокршив.
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Alonee

  Alonee Нов член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  3
  Епа дечки фала ви иначе јас сум од скопје и би сакала барем до 2000 да дадам за нив пошто знам дека нема 24/7 да ги возам и мојте ќе фајќаат прашина но сепак ете иде лето желбичката за ролерки во мене расне иначе знам да возам и за рекреација ми требаат ништо професионално онака за тепање време :D
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Знам малку да возам да не речам скоро ич, 9gagger ме учеше ама дрвце сум и не научив убаво.

  А инаку убаво е да се возат ролерки, цело тело ви се активира и за зацврстување се добри.
   
  На Dee Dee и 9gagger им се допаѓа ова.
 8. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
  Имам ролерки,често во лето се возам со нив :)
   
 9. red dragon

  red dragon Староседелец

  Зачленет на:
  27 март 2013
  Мислења:
  140
  Допаѓања:
  129
  Немам возено ролерки веке 12 години и нешто имам желба пак да возам.Дајте некои информации ддали е исто како број на патики и бројот на ролерките.Пример носам 43-43,5 број на патики зависи од калпот. И некои продавници каде можат да се купат предлози , поефтини за рекреативно возење ;)
   
 10. Kokakolicar

  Kokakolicar Нов член

  Зачленет на:
  31 јули 2014
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Здраво дечки, ми треба ваша помош :D Обожавам ролери и ептен возев на времето, ама малце ги имам запоставено. Летово сакам да си купам, ама поима неам од каде. Ве молам за совет, каде можам да најдам асални ролери во Скопје?
   

Сподели: