Ролерки

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,192
3,932
743

Јас продавам ролерки број 44-45, купени во Септември од ORKA SPORT MACEDONIA. Еднаш се облечени, цена по договор у ПП! :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,239
1,758
113
Малку таму, малку овде...
Никогаш не научив да возам ролерки и нема ни да научам!
Првите ги добив на 5 години, од Швајцарија, со силиконски тркалца и кочници и на левата и на десната. Не научив што поради мојата кратковидост, па не се осмелував да се пуштам бидејки не догледував, што поради стравот дан паднам.
На 13-14 години купив уште едни, од Орка. Лупнав 3000 и нешто за џабе. Ги облеков еднаш, паднав и веќе никогаш.
Сега ене ги, така ми стојат. Ги продавам, ама нема кој да ги купи.

Така што девојко, ако знаеш да возиш нема опасност. Ако внимаваш нема опасност.
А соодветни има многу, битно е бројчето да ти е погодено, да не те стега ама и да не е преголема и нормално да е поквалитетна.
Ова и мене ми го кажаа кога купував, па и јас тебе ти го кажувам.:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee

Marinna

Староседелец
13 април 2012
119
160
1,043
Paa .... ne se opasni za vozenje ama prvo treba da znaesh, a najubavi se vo orka...

Ne znam za cenite a inaku i vo Salomon se ubavi ... tvoj e izborot :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,192
3,932
743
Никогаш не научив да возам ролерки и нема ни да научам!
Првите ги добив на 5 години, од Швајцарија, со силиконски тркалца и кочници и на левата и на десната. Не научив што поради мојата кратковидост, па не се осмелував да се пуштам бидејки не догледував, што поради стравот дан паднам.
На 13-14 години купив уште едни, од Орка. Лупнав 3000 и нешто за џабе. Ги облеков еднаш, паднав и веќе никогаш.
Сега ене ги, така ми стојат. Ги продавам, ама нема кој да ги купи.
Исто и јас.. :D Само се надевам ќе ги продадам нови се, да не пропаднат за џабе.. :S
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: LadyInPink and Dee Dee

Natenceto

Истакнат Член
6 март 2012
1,029
1,193
423
Скопје
А дечки нема веќе ролерки со две тркалца напред и две назад како автомобил што се. Ко бев мала само на такви се возев, после кога искочија овие поновите се испокршив.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee

Alonee

Нов член
14 февруари 2012
3
3
3
Епа дечки фала ви иначе јас сум од скопје и би сакала барем до 2000 да дадам за нив пошто знам дека нема 24/7 да ги возам и мојте ќе фајќаат прашина но сепак ете иде лето желбичката за ролерки во мене расне иначе знам да возам и за рекреација ми требаат ништо професионално онака за тепање време :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Знам малку да возам да не речам скоро ич, 9gagger ме учеше ама дрвце сум и не научив убаво.

А инаку убаво е да се возат ролерки, цело тело ви се активира и за зацврстување се добри.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee and 9gagger

red dragon

Староседелец
27 март 2013
140
129
643
31
Немам возено ролерки веке 12 години и нешто имам желба пак да возам.Дајте некои информации ддали е исто како број на патики и бројот на ролерките.Пример носам 43-43,5 број на патики зависи од калпот. И некои продавници каде можат да се купат предлози , поефтини за рекреативно возење ;)
 

Kokakolicar

Нов член
31 јули 2014
2
0
1
27
Здраво дечки, ми треба ваша помош :D Обожавам ролери и ептен возев на времето, ама малце ги имам запоставено. Летово сакам да си купам, ама поима неам од каде. Ве молам за совет, каде можам да најдам асални ролери во Скопје?