1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Ролерки

Дискусија во форумот 'Хоби' започната од Alonee, 9 мај 2012.

 1. Alonee

  Alonee Нов член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  3
  Дали има опасност при возење? Како да се одлучиш за ролерки соодветни на твоето стапало? Ваши совети и мислења. Јас се извинувам ако има ваква тема, неможев да најдам на форумов :) позз

  А да и ќе заборавев сакам да си купам ролерки ќе можете да ми кажете кој се најдобри, каде можам да ги најдам и цени? :)
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Aaliyah

  Aaliyah Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  1,090
  Опасност при возење? Да има ако не пазиш како возиш
  Имаш цени од 2000 па се до 10000ден ако не и повеќе :)
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,047
  Допаѓања:
  6,657
  Ќе си пробаш повеќе и во кои ти е најудобрно на ногата, тие се најсоодветните. Препорачливо со силиконски тркалца (т.е. не знам веќе ни дали се продаваат оние ко со пластични што беа)
  Сега, зависи од кај си, ама во продавнициве за спортска опрема сигурно ќе најдеш.
  Опасност...што знам, јас на 5 години прв пат се качив на ролерки и од тогаш ги возам, па не сум имала никакви опасности. Единствено кога на 8 години им изведував точки на сите во маало и вртејќи се да видам дали ме виделе, удрив во паркирана кола и ме мислеа онесвестена, а уствари не станував од срам. Ама тоа од детска чепост :D
  И да, за почеток не оди многу по удолници, ниту по прометни улици. Развежбај ги малку рефлексите и кочењето и тоа е. :)
   
 4. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Alonee

  Какви ролери сакаш? За рекреација или за екстремен спорт? Тие првите се поефтини и можеш да ги најдеш низ цела држава, сум видел во многу продавници низ Скопје. Тие другите се малку поскапи и не се наоѓаат така лесно.
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Стефанија

  Стефанија Активен Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  156
  Допаѓања:
  233
  Возам ролерки одама ама немам паднато. Секако нема опасност ако пазиш. Цена од 2000 па до 10000 можеби и повеќе. :)
   
  На Јована и Dee Dee им се допаѓа ова.
 6. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  На времето имаше нешто слично на ролерки,не ми текнува како се викаа,ако некој се сети нека ме потсети.
  кога тогаш не се качив нема никогаш да се усудам:p(worried):D
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 7. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  ролшуи? Тркалцата не се во линија туку две напред две назад?
   
  На parvati, Dee Dee и melpomena им се допаѓа ова.
 8. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  е,да така се викаа:D
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Dee Dee

  Dee Dee Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  197
  Допаѓања:
  468
  Јас возам ролерки..Прво немав и ги пробав на Стефанија и ме држеше за рака пошто незнаев да возам и стално се лизгав :D
  После си купив едни и возевме ко луди и почнаа да ми кочат и коа гледам тркалцето пред мене шиба..После со на еден другар се возев ама пошто немав долго време возено репнав на земја и страшно се удрив ама сеа со Стефи нови ке си купиме со силиконски тркала и пак ке шибаме..Во Струмица во една продавница се 3000 .. Ваљда од таму ке си купам.. :)
   
  На melpomena му/ѝ се допаѓа ова.
 10. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  Salomon ролерките се најубави..
  Јас имам од Орка, и тие не се лоши.
  Опасност има нормално, можеш да падниш и ломови да се направиш.. Една другарка падна и вилицата ја скрши, и потрес на мозокот доби..
  Ако прв пат се качуваш, најубаво е прво со пластични, па после со полусиликонски и накрај со силиконски тркала :)
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: