Религиски филмови и документарци

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Темата е вратена во религија.
@Io Sono авторот одговори дека може да се постираат документарци и филмови кои се критички настроени :)
Продолжете без лични препукувања.
 
Последна промена:
  • Like
Реакции: Io Sono and Pica pica

Io Sono

Староседелец
27 јуни 2015
422
440
673
A Galaxy far, far away...
Тогаш да почнам со овој документарец кој беше номиниран за Оскар а собра и неколку други награди:

Jesus Camp е документарец за процесот на индоктринација на децата во САД, од мали нозе. Авторот нема да го слушнете, ги остава луѓето да зборуваат. Претпоставувам дека луѓето во кампот мислеле дека филмот ќе ги претстави во позитивно светло, па отворено и без криење открија шокантни делови од нивната „програма“.
 

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,400
4,421
1,153
Тогаш да почнам со овој документарец кој беше номиниран за Оскар а собра и неколку други награди:

Jesus Camp е документарец за процесот на индоктринација на децата во САД, од мали нозе. Авторот нема да го слушнете, ги остава луѓето да зборуваат. Претпоставувам дека луѓето во кампот мислеле дека филмот ќе ги претстави во позитивно светло, па отворено и без криење открија шокантни делови од нивната „програма“.
Првите 10 минути и доволно да ми се слоши.
 
  • Like
Реакции: Io Sono and Abraxas

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
>Муслиманите ги тренираат децата уште од 5 години за света војна.
>Вие сте тука за да бидете тренирани
>Jesus, Jesus, Jesus...
 
Последна промена:
  • Like
Реакции: Io Sono