1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Религиски филмови и документарци

Дискусија во форумот 'Религија' започната од Pica pica, 13 септември 2013.

 1. Pica pica

  Pica pica Староседелец

  Зачленет на:
  2 јуни 2013
  Мислења:
  1,559
  Допаѓања:
  2,090
 2. Pica pica

  Pica pica Староседелец

  Зачленет на:
  2 јуни 2013
  Мислења:
  1,559
  Допаѓања:
  2,090
   
  На Abraxas му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Pica pica

  Pica pica Староседелец

  Зачленет на:
  2 јуни 2013
  Мислења:
  1,559
  Допаѓања:
  2,090
 4. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,746
   
  На Pica pica му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Io Sono

  Io Sono Староседелец

  Зачленет на:
  27 јуни 2015
  Мислења:
  422
  Допаѓања:
  440
  Дали е темава и за критички настроени документарци кон религијата или еднострана е?
   
 6. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Тоа треба отварачот на темата да се изјасни, да даде насока.
   
 7. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Темата е вратена во религија.
  @Io Sono авторот одговори дека може да се постираат документарци и филмови кои се критички настроени :)
  Продолжете без лични препукувања.
   
  #27 existence, 25 декември 2015
  Последна промена: 25 декември 2015
  На Io Sono и Pica pica им се допаѓа ова.
 8. Io Sono

  Io Sono Староседелец

  Зачленет на:
  27 јуни 2015
  Мислења:
  422
  Допаѓања:
  440
  Тогаш да почнам со овој документарец кој беше номиниран за Оскар а собра и неколку други награди:


  Jesus Camp е документарец за процесот на индоктринација на децата во САД, од мали нозе. Авторот нема да го слушнете, ги остава луѓето да зборуваат. Претпоставувам дека луѓето во кампот мислеле дека филмот ќе ги претстави во позитивно светло, па отворено и без криење открија шокантни делови од нивната „програма“.
   
  На Electra, existence, lady_blue и уште 1 член му се допаѓа ова.
 9. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  Првите 10 минути и доволно да ми се слоши.
   
  На Io Sono и Abraxas им се допаѓа ова.
 10. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  >Муслиманите ги тренираат децата уште од 5 години за света војна.
  >Вие сте тука за да бидете тренирани
  >Jesus, Jesus, Jesus...
   
  #30 existence, 5 јануари 2016
  Последна промена: 5 јануари 2016
  На Io Sono му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: