Религиски филмови и документарци

Pica pica

Староседелец
2 јуни 2013
1,559
2,090
1,133
86
Вовед не е потребен насловот кажува с'е,постирајте филмови или документарци кој имаат некава врска со религиите и разни филозовски правци кој допираат со духовноста!:)


 
  • Like
Реакции: Anakin

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,725
5,266
1,183
Disco
Исус


Мојсеј


Мухамед


Гаутама Сидарта познат уште и како Буда


Ернесто Гевара

 

Podem

Староседелец
15 февруари 2012
360
356
1,063
300.000.000 BC
Jaс,нема да постирам линкови од јутуб, а оној кој сака да гледа квалитетен документарец,нека ги симне од интернет.

1.Bruce Lipton - The New Biology - Where Mind and Matter Meet (2001)
2. Bible Code
3. From atom to cosmos
4. Khemitian Technology - Giza Power Plant - Chris Dunn 2004
5. Mysterious Origins of Man - Forbidden Archeology
6. Carl Munck 1984 - Gematria
7. Dr Quantum - овие ги има по јутуб,и не се воопшто лоши.