1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Работа преку лето во странство

Дискусија во форумот 'Кариера' започната од efederer, 10 март 2012.

 1. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  А преку кои агенции може и вонреден? Зошто јас немам слушнато дека преку некоја агенција можело и вонреден. Информирај ме повеќе.
   
 2. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  Јас кога прашував за мене, ми рекоа дека може... агенцијата се наоѓа во Струмица, мислам дека има и во Скопје, но не сум сигурна... Atlantis се вика агенцијата.
  Не сака нешто линкот да го стави тука напиши atlantis.com.mk и ќе ти излезе, ќе видиш
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. КоКиЧе

  КоКиЧе Нов член

  Зачленет на:
  11 март 2012
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  13
  Јас сакам нешто за низ Европа за оваа година, здравје наредната може и за Америка. Дали знаете каде можам да најдам добри понуди за некаде каде не се бара јазик затоа што на пример за Германија ако барам или Швајцарја не знам германски или само за со англиски...? :pomos
   
 4. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  И јас сакам да одам Америка некое лето. А како што ве читам вас, 2200$ не е многу. Колку е доларот спрема денарот? Да пресметаме и во денари.
  Инаку, на колку време се оди, 3 или 4ри месеци, ако си на факултет, така?
  Искрено, да можам, би останала Америка, во Македонија нема иднина за младите (барем според мене)
  Прва прилика и ме нема во државата.. :)
   
 5. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  2200$ x 45 денари = 99000 денари.
  Оваа година има построги правила и мислам дека се работи само од 15 јуни до 15 септември, односно, до 15 септември треба да си вратен назад во Македонија.
   
  На Marrie му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Македонец

  Македонец Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  313
  Допаѓања:
  439
  Јас аплицирав за Америка оваа година идам, пред некој ден имав интервју ја добив работата. Идам за чикаго во Six Flags како лајф гард :)
   
  На foREVer, She, Caci и уште 1 член му се допаѓа ова.
 7. Реми

  Реми Староседелец

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  957
  Каде работеше и што?
   
 8. Lily

  Lily Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  142
  Допаѓања:
  123
  и јас аплицирав и сега моментално чекам да ми се јават за интрвју:confused:
  да не знаете одприлика што прашања постауваат за интервју???:unsure
   
 9. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  За Америка аплицираше?
   
 10. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555
  Јас искуство што имам во странство до сега сум работел само еднаш и тоа кај нашиот јужен сосед 20 дена само, испадна работата од еден мој близок пријател кој ме викна со него... беревме праски 20 дена за дневница од 50 евра извадив 1000 евра, 200 потрошив со 800 се вратив дома :)
   

Сподели: