Работа преку лето во странство

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,279
2,353
113
Софија
Може и вонреден, но мора да имаш земено најмалку 4 испити, и да си 19 години
А преку кои агенции може и вонреден? Зошто јас немам слушнато дека преку некоја агенција можело и вонреден. Информирај ме повеќе.
 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
872
1,103
393
27
Струмица
А преку кои агенции може и вонреден? Зошто јас немам слушнато дека преку некоја агенција можело и вонреден. Информирај ме повеќе.
Јас кога прашував за мене, ми рекоа дека може... агенцијата се наоѓа во Струмица, мислам дека има и во Скопје, но не сум сигурна... Atlantis се вика агенцијата.
Не сака нешто линкот да го стави тука напиши atlantis.com.mk и ќе ти излезе, ќе видиш
 
  • Like
Реакции: Marick14

КоКиЧе

Нов член
11 март 2012
7
13
3
Скопје
Јас сакам нешто за низ Европа за оваа година, здравје наредната може и за Америка. Дали знаете каде можам да најдам добри понуди за некаде каде не се бара јазик затоа што на пример за Германија ако барам или Швајцарја не знам германски или само за со англиски...? :pomos
 

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
507
803
693
И јас сакам да одам Америка некое лето. А како што ве читам вас, 2200$ не е многу. Колку е доларот спрема денарот? Да пресметаме и во денари.
Инаку, на колку време се оди, 3 или 4ри месеци, ако си на факултет, така?
Искрено, да можам, би останала Америка, во Македонија нема иднина за младите (барем според мене)
Прва прилика и ме нема во државата.. :)
 

Реми

Староседелец
18 февруари 2012
542
957
1,093
У близина
Споделувајте искуство за повремена работа преку лето. Кои се опциите, колку се плаќа, каде е најисплатливо?
Јас работев додека да завршам факултет секоја година во Грција, 7 години по ред. Но, повеќе одев за да си истерам гага одмор отколку за да заработам за овде па ми беше одлично.
Каде работеше и што?
 

Lily

Староседелец
15 февруари 2012
142
123
1,043
Скопје
и јас аплицирав и сега моментално чекам да ми се јават за интрвју:confused:
да не знаете одприлика што прашања постауваат за интервју???:unsure
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,541
2,555
1,133
Јас искуство што имам во странство до сега сум работел само еднаш и тоа кај нашиот јужен сосед 20 дена само, испадна работата од еден мој близок пријател кој ме викна со него... беревме праски 20 дена за дневница од 50 евра извадив 1000 евра, 200 потрошив со 800 се вратив дома :)