Протести против полициската бруталност

 • Подфорумот „Политика и политички настани“ се отвора со цел да се информираме и дискутираме за политичките збиднувања во Македонија и светот.

  Освен стандардните форумски правила, се молат членовите да:
  - Се држат настрана од својата пристрасност и да дискутираат во рамките на зададената тема, односно да ја држат дискусијата на соодветно ниво. Секое скршнување од истата ќе биде избришено и казнувано по потреба.
  - Не навлегуваат во конфликти околу политичките партии на кои (не) им се наклонети.
  - Секој обид за партиски активизам ќе биде санкциониран, а корисникот баниран.

  Пристап до овој подфорум имаат членови со над 50 мислења по останатите теми, односно членови чија цел не е ширење политичка пропаганда и нетрпеливост.

  Тимот на ЦрноБело форум се оградува од поддржување на било која политичка партија.

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
И како после ова да ти веруваме кога викаш дека не си за ниедна партија?
Грујо бил способен хахах, Западот правел сценарија :rofl
Да бе, дојдоа Американците и го убија детето на плоштад и им рекоа на Мијалков и Јанкуловска да го скријат убиството.
Ај бе не правел западот сценарија викаш само потплаќа луѓе за немири и слично. Што мислиш ти како влегоа баткиве у Куманово со толку оружје ако не ги пуштија Американците? Плус пак зборуваш за постапка на поединец го утепал ок да го утепа полицаецот ќе протестиравте? Тој што сакал да ја заташка работата бил Урко и никој друг , а колку што се сеќавам тогашна А1 прво објави дека е утепан човек со сосем друг идентите па и имаше сведочење на негов другар и на крај го извадија Мартин Нешковски гарантира некој дека не е цела работа наместена? Ја да поседувам лепеза прислушкувани разговори од тебе можам да составам што скам и да кажам аха види што правиш! Ама зато евро за Вицето и двојазичност за нас Фалимендери Заев!
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Аман Алтаирчо..аман те молам престани! Тресеш зелена до зелена а па и јас да не останам пократка оти не ми е во крвта да премолчам нешто морам да те дотресам како мајмун од дрво да треснеш еднаш на земја и да се освестиш.Како слеп за стап си се фатил за детето па детето...абе ти не слеп при очи ти си слеп и во мозок.Незнам зошто не ја затворат оваа тема која врие од ....ух ај да не бидам вулгарна ама смрди веќе.Можеби па те оставаат да танториш оти веке нема кој, погледни само колку коментираат..дури и мене ми стана срам што и јас сум меѓу тие петмина со исклучок на Виолетмон и инкогнито кои стриктно си се држат до поезијата и не мрдаат никаде.Доста веќе Те молам или оди описмени се,искултивизирај се или оди играј бе дете во парк(puke)(puke)(puke)
Како и секогаш, нема што да кажеш па почнуваш да праќаш на описменување, играње во парк, кажуваш кој е слеп, кој е паметен. Не се срами признај си дека партијата ти дава леб. Јас да сум се описменел и јас сум немал мозок, а ти? Па за тебе нема зборови со кои може да се објасни твојата неписменост и глупавост.
И што сум слеп? Појасни барем а не да ме праќаш во парк да си играм.

Ај бе не правел западот сценарија викаш само потплаќа луѓе за немири и слично. Што мислиш ти како влегоа баткиве у Куманово со толку оружје ако не ги пуштија Американците? Плус пак зборуваш за постапка на поединец го утепал ок да го утепа полицаецот ќе протестиравте? Тој што сакал да ја заташка работата бил Урко и никој друг , а колку што се сеќавам тогашна А1 прво објави дека е утепан човек со сосем друг идентите па и имаше сведочење на негов другар и на крај го извадија Мартин Нешковски гарантира некој дека не е цела работа наместена? Ја да поседувам лепеза прислушкувани разговори од тебе можам да составам што скам и да кажам аха види што правиш! Ама зато евро за Вицето и двојазичност за нас Фалимендери Заев!
Да Урко зборуваше по телефон, не му го познав гласот, се променил. Оди убиј се и ти, закопај се во нивата што ја копаш.
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Ај бе не правел западот сценарија викаш само потплаќа луѓе за немири и слично. Што мислиш ти како влегоа баткиве у Куманово со толку оружје ако не ги пуштија Американците? Плус пак зборуваш за постапка на поединец го утепал ок да го утепа полицаецот ќе протестиравте? Тој што сакал да ја заташка работата бил Урко и никој друг , а колку што се сеќавам тогашна А1 прво објави дека е утепан човек со сосем друг идентите па и имаше сведочење на негов другар и на крај го извадија Мартин Нешковски гарантира некој дека не е цела работа наместена? Ја да поседувам лепеза прислушкувани разговори од тебе можам да составам што скам и да кажам аха види што правиш! Ама зато евро за Вицето и двојазичност за нас Фалимендери Заев!

Јас слушнав дека во Пентагон и Ленгли светлата гореле до раните утрински часови, се пиело кафе од кафемати навелико, се гризеле нокти и се ковале завери како да се уништи Маќедоња, од завидливост, рудникот Алшар, гробот на А.Велики во Свети Николе, македоноидите до јапонското моооооореееее, најскапите врби во светот, кичевските рудници за дијаманти, вселенскиот центар во Паљурци...

Кој црн Урко бе докторе на науки, цел државен врв се обиде да прикрие убиство.

Аман Алтаирчо..аман те молам престани! Тресеш зелена до зелена а па и јас да не останам пократка оти не ми е во крвта да премолчам нешто морам да те дотресам како мајмун од дрво да треснеш еднаш на земја и да се освестиш.Како слеп за стап си се фатил за детето па детето...абе ти не слеп при очи ти си слеп и во мозок.Незнам зошто не ја затворат оваа тема која врие од ....ух ај да не бидам вулгарна ама смрди веќе.Можеби па те оставаат да танториш оти веке нема кој, погледни само колку коментираат..дури и мене ми стана срам што и јас сум меѓу тие петмина со исклучок на Виолетмон и инкогнито кои стриктно си се држат до поезијата и не мрдаат никаде.Доста веќе Те молам или оди описмени се,искултивизирај се или оди играј бе дете во парк

Да не е партијата ти и породот твој ќе служите како реклама за Уницеф и Оксфам, затоа ништо не ви смета, убиства, мртви девојчиња, кражби, корупција - сето тоа е во ред додека ви исплаќаат цркавица.
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Јас слушнав дека во Пентагон и Ленгли светлата гореле до раните утрински часови, се пиело кафе од кафемати навелико, се гризеле нокти и се ковале завери како да се уништи Маќедоња, од завидливост, рудникот Алшар, гробот на А.Велики во Свети Николе, македоноидите до јапонското моооооореееее, најскапите врби во светот, кичевските рудници за дијаманти, вселенскиот центар во Паљурци...

Кој црн Урко бе докторе на науки, цел државен врв се обиде да прикрие убиство.Да не е партијата ти и породот твој ќе служите како реклама за Уницеф и Оксфам, затоа ништо не ви смета, убиства, мртви девојчиња, кражби, корупција - сето тоа е во ред додека ви исплаќаат цркавица.
Навистина незнам во што ти е проблемот со мене толку и ете пак ке ти повторам-не сум партиски определена и ниту партија ме вработила,сигурно дека не ми се допаѓаат многу работи во сегашната а и во поранешните влади но не го искажувм тоа со таков речник со толкава омраза.
 
Последна промена од модератор:

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
Како и секогаш, нема што да кажеш па почнуваш да праќаш на описменување, играње во парк, кажуваш кој е слеп, кој е паметен. Не се срами признај си дека партијата ти дава леб. Јас да сум се описменел и јас сум немал мозок, а ти? Па за тебе нема зборови со кои може да се објасни твојата неписменост и глупавост.
И што сум слеп? Појасни барем а не да ме праќаш во парк да си играм.


Да Урко зборуваше по телефон, не му го познав гласот, се променил. Оди убиј се и ти, закопај се во нивата што ја копаш.
Ти убиј се што мора да плукаш на секој што мисли различно од тебе мора да е вмровец? Знаеш тоа е ако имаш свое мислење кое не ти се допаѓа и одма екитраш некој дека е за некоја партија хм абе јако е нема што трчаш сигурно за некоја удобна фотеља што ти ја ветиле инаку нема да лупаш глупости при здрав разум да браниш луѓе ко Заев , Фрчко и Пендаровски или да збориш за полициска бртуталност затоа што некој полицаец утепал некој таму ? Плус не избегнувај еднаш не слушнав да кажеш да го утепа цајканиот ќе протестравте тогаш ?
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Ти убиј се што мора да плукаш на секој што мисли различно од тебе мора да е вмровец? Знаеш тоа е ако имаш свое мислење кое не ти се допаѓа и одма екитраш некој дека е за некоја партија хм абе јако е нема што трчаш сигурно за некоја удобна фотеља што ти ја ветиле инаку нема да лупаш глупости при здрав разум да браниш луѓе ко Заев , Фрчко и Пендаровски или да збориш за полициска бртуталност затоа што некој полицаец утепал некој таму ? Плус не избегнувај еднаш не слушнав да кажеш да го утепа цајканиот ќе протестравте тогаш ?
А ако има некој различно мислење од твоето тогаш значи дека го сака Заев?
Никого не бранам јас, се гледа кој е во право а кој се крие во Ватикан, таму со папата.
Јас лично иначе, немаше да протестирам. Мене полицијата не ми дала ништо освен пендрак, така да јас не би протестирал.
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Ти убиј се што мора да плукаш на секој што мисли различно од тебе мора да е вмровец? Знаеш тоа е ако имаш свое мислење кое не ти се допаѓа и одма екитраш некој дека е за некоја партија хм абе јако е нема што трчаш сигурно за некоја удобна фотеља што ти ја ветиле инаку нема да лупаш глупости при здрав разум да браниш луѓе ко Заев , Фрчко и Пендаровски или да збориш за полициска бртуталност затоа што некој полицаец утепал некој таму ? Плус не избегнувај еднаш не слушнав да кажеш да го утепа цајканиот ќе протестравте тогаш ?

Докторе, свести се, оправдуваш убиства на млади лица и смрт на девојчиња, корупција и криминал, работи за кои одамна на планетава земја постои консензус дека се зло, немаш различно мислење затоа што и немаш мислење туку репетитивни мантри на просечен партиски бот.
Оправдуваш садистички убиства, срамота е од елементарен човечки аспект. Then again you dont qualify.

или да збориш за полициска бртуталност затоа што некој полицаец утепал некој таму ?

Одамна немам прочитано ваква мудрост, докторе.
Кажи будала народ, некој цајкан отепал млад човек и шо сеа, тоа е полициска бруталност? Тоа се шпагети болоњезе ваљда.
 

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
Кучето ќе го брани оној што го храни, тоа е нормално. Во овој случај, кучето е полицијата, а владата е таа што ги храни кучињата. Што значи дека полицијата не работи за народот, туку против него. Знам за 3-4 разбивања на куќи и присвојување на доста вредни предмети и пари од нив, кои сеуште не се решени. Башка тоа, и брутално претепуваат народ и убиваат само заради тоа што некој ги погледнал лошо. Изгледа дека повеќе не е „To serve and protect“ него „To control working class“ .
protect-and-serve_o_1693339.jpg
 

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
Докторе, свести се, оправдуваш убиства на млади лица и смрт на девојчиња, корупција и криминал, работи за кои одамна на планетава земја постои консензус дека се зло, немаш различно мислење затоа што и немаш мислење туку репетитивни мантри на просечен партиски бот.
Оправдуваш садистички убиства, срамота е од елементарен човечки аспект. Then again you dont qualify.Одамна немам прочитано ваква мудрост, докторе.
Кажи будала народ, некој цајкан отепал млад човек и шо сеа, тоа е полициска бруталност? Тоа се шпагети болоњезе ваљда.
Корупција и криминал имаше во деведесетите сега не е толку изразеена што мислиш ти зошто на лекарите не им одговараше мој термин ? Кои извори на корупција ги секнаа со тоа ? Исто е тоа ко да земеш систем на казнување со камери е нема јас сум син на овој после ама тоа е недемократска одлука затоа што у Франција и Германија се будали со такви мерки е се таму е диктатура. Плус кај нас била брутална полицијата не ме смеј и искочи прошетај малку низ свет па врати се кажи.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Корупција и криминал имаше во деведесетите сега не е толку изразеена што мислиш ти зошто на лекарите не им одговараше мој термин ? Кои извори на корупција ги секнаа со тоа ? Исто е тоа ко да земеш систем на казнување со камери е нема јас сум син на овој после ама тоа е недемократска одлука затоа што у Франција и Германија се будали со такви мерки е се таму е диктатура. Плус кај нас била брутална полицијата не ме смеј и искочи прошетај малку низ свет па врати се кажи.

Мислам дека твојот проблем е во лепакот. Имено, кога лепиш плакати можно е да си вдишал од лепакот а тоа помножено со години и години изложеност на лепак си го прави своето. Друга можност се расипани сендвичи на митинзи. Ако на сето тоа се надодаде еволуциската аномалија на гумена кичма се доаѓа до вакви страшни симптоми.
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: $3Я3|\||)&p&†Y